Sousedovi smrdí slepice

Od: Datum: 24.04.14 09:00 odpovědí: 8 změna: 25.04.14 11:02

Dobrý den, rád bych se zeptal jak nelpépe postupovat proti sousedovi, který si zřídil hnojniště pro slepice cca 3 metry od okna naší ložnice přímo na okraji našeho pozemku. O poklízení se prakticky nestará na zahradě se při mírném vánku vůbec nedá vydržet.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.14 10:22
avatar

Dobrý den,dle vašeho dotazu soudím,že možnost nějaké domluvy asi není možná. Nový občanský zákoník odebral obcím pravomoci řešit takové případy a možností je občanskoprávní spor u soudu. Teď tedy ovšem cituji nedávnou reportáž v televizi. Já osobně bych prvně zkusil navštívit nejbližší hygienickou stanici a tam se informoval. Třeba nějaká norma existuje aby člověk nemusel celou noc dýchat slepičí h...a.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slepice
Datum: 24.04.14 13:06

Tak hygiena mi řekla že nic s tím nezmůžou.

Datum: 24.04.14 10:34
avatar
Zkuste na něj jít s Občanským zákoníkem
Omezení vlastnického práva
§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.
Operujte mírou nepřiměřenou místním poměrům... 3 metry opravdu nejsou přiměřené, ani v případě, kdy by se o to hnojniště náležitě staral.
A jak daleko je Vaše studna?
doplněno 24.04.14 16:00: Večer to rozvinu,vydržte!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: slepice
Datum: 24.04.14 11:43

Vzdušnou čarou 9m. Otázkou je když to není příměřené co s tím můžu dělat?

Od: rv
Datum: 24.04.14 15:07

Pokud jste na vesnici a ne ve městě, tak je celkem běžné, že se tam vyskytují i různá užitková zvířata. Můžete zkusit sousedovi navrhnout přesunutí hnojiště, pokud nemá nějaký zvláštní důvod, proč ho umístil u Vaší ložnice, nemá důvod nevyhovět. Jinak další možností je pořídit si vlastní užitková zvířata a uvidíte, že budou smrdět podstatně méně, než ta sousedova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.14 16:51
avatar
Slepice jsou cejtit, uznávám. Ale až se kvůli slepicím dostaneš se sousedem do sporu a on se naštve a pořídí si prasata, ještě ho budeš prosit na kolenou aby tam dal zpátky slepice.
Je to těžká situace a věřím, že se nějak inteligentne domluvite.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: slepcice
Datum: 25.04.14 11:02

Tak bohužel diskuze slušná nikam nevedla, ptal jsem se ho na vše možné a prostě nemá zájem. Jediné co mi řekl, že si můžu postavit vyšší zeď pokud chci. Teď má cca 1,5m. Teď má zeď jen 2m na šřku a 1,5 na výšku. Zeď je z jedné strany. Z druhé strany je odkryto, takže když fouká vítr je to všude. Kdybych byl ochotný zainvestovat i do druhé zdi a zastřešení myslíte, že by to pomohlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.14 17:37

Ahoj. Sousedovi slepice nesmrdí. Ty smrdí vám. Vlastně ony smrdí normálně všem. To co asi nejvíc smrdí, nemusí být hnojiště, ale slepičí výběh, s hnijícími zbytky všemožného krmení, v nakvašeném stavu. Zažil jsem něco podobného v sousedství. To pak zavane i přes dva baráky a dvě zahrady. Být tomu poblíž, tak nekompromisně deratizuju. Do úplného vyhubení.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.