Jak přejít od Centropolu k jinému dodavateli

Od: Datum: 24.04.14 07:30 odpovědí: 2 změna: 25.04.14 00:07

Dobrý den, babičku před časem podomní prodejci nevýhodně upsali k Centropolu. Smlouva na elektřinu ji končí k 29.5.2014 a na plyn k 1.10.2014.

Abych zabránil podobným problémům do budoucna, chtěl bych elektroměr a plynoměr přepsat na sebe.

Nevím, ale, jak přesně to probíhá.

Stačí, když babička pošle Centropolu výpověď na elektřinu a já ve stejnou dobu pošlu svému obchodníkovi (v daném regionu je nejlevnější Fosfa) žádost o připojení odběrného místa na své jméno? Fosfě nebude vadit, že tam nebydlím?

Fosfa se pak už nějak dohodne s Centropolem, aby nedošlo k odpojení elektřiny? A od 30.5. by elektřina běžela už pod Fosfou?

Totéž bych pak v září absolvoval s plynem.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.14 23:29
avatar

Napřed si u Centropolu zjistěte, jestli smlouvu vůbec můžete vypovědět. Někteří dodavatelé energií mají ve smlouvě a ve VOP nastaveno, že pokud zákazník do určité doby písemně neoznámí, že si nepřeje obnovení smlouvy, obnovuje se smlouva na stejnou dobu, na jakou byla původně sjednána. V takovém případě by za předčasné vypovězení smlouvy hrozila "smluvní" pokuta (i několik tisíc).

doplněno 24.04.14 23:33:

V zákaznické sekci Centropolu byste měl najít potřebné informace.

doplněno 24.04.14 23:37:

Tak se obávám, že s odchodem od Centropolu mohou být problémy: Ukončení smlouvy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 25.04.14 00:07

Zdravím

Abyste nebyl v omylu. Trh s energií dnes ovládá jenom pár hlavních skupin. Je to EON, ČEZ a pod. Ať uděláte cokoliv, nikdy se nedostanete pod jejich ceny. Ale je dobře, že jim tihle malí dodavatelé šlapou na paty. Hlavně se neupisujte na žádný roky. Česká mafie se snaží za každou cenu získat dušičky. Zbavit se podepsané smlouvy je vzhledem k jejich propracovanosti a špatných českých zákonů skoro nemožné. Chvíli jsem v tom pracoval, takže vím o čem mluvím. Pokuste se dát výpověď a dostanete od nich odpověď. A dobře si přečtěte smlouvu. Mají velmi dobré právníky, proti kterým nemáte šanci. Pro tyto skupiny je zisk penále a nikoliv skutečný prodej energie. Čekají na vaší chybu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.