Jak opravit spáry ve stropě

Od: Datum: 23.04.14 19:55 odpovědí: 8 změna: 25.04.14 01:27
avatar

Dobrý den ! Chceme prodat barák z dědictví. Dojem kazí hluboké spáry ve stropě. Čím by je šlo rychle opravit? Jsem bez stavebních zkušeností, dokážu sádrovat, ale to by jistě znovu brzy vypadlo. Vím, že malé spáry lze opravit plastickým akrylátovým tmelem, ale tyhle díry jsou dost velké.Můžete poradit vhodnou hmotu na opravu? Aby to šlo pak hned přetřít malbou. Nešlo by to třeba nějakou pěnou? Díky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.14 20:57
avatar

Rozhodně odstranit všechen nedržící materiál a k zatmelení použít stavební flexibilní lepidlo.Po zaschnutí povrch spáry zabrousit brusnou síťkou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.14 21:05
avatar

tohle už místy nejsou spáry ale kaverny, mě se na spáry osvědčila profipasta což je druh plastické sádry. na velké plochy to moc není, spíš na menší věci. Před spárováním je třeba vše očistit a odlámat nesoudržné části. M.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.04.14 07:55
avatar

a nebylo by lepší, aby případný nový vlastník byl seznámen se skutečným stavem? pokud to "nějak zašmodrcháte", stejně se to po poměrně krátké době objeví znovu a teď bude záležet na novém vlastníkovi, zda půjde do reklamace, a to dokonce těch vad, o kterých jste při prodeji věděl a neseznámil jste ho s nimi; podle fotografií to vypadá na větší nejlépe odbornou opravu a tím to bude náročnější i finančně; ale jak říkám, bude záležet na vás a taky na novém majiteli

doplněno 24.04.14 07:58:

podle poškození to vypadá na dřevěný strop, na který se požívalo jako podklad pletivo (rákos, dřevěné mřížky) a celé se to omítlo; ve starších domech s tím bývají problémy

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.14 01:27

Na obrázku je vidět, že už to někdo opravoval a dokonce několikrát. Strop pravděpodobně nějak pracuje, tudíž to zakrátko popraská i novému majiteli. Raději bych to před prodejem nemaskoval. Řešili jste, proč strop praská? Drobné praskliny jsou běžné, ale tohle už je podezřelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.14 08:20
avatar

Pokud ty jámy chcete přiznat, ale zájemce nevyděsit, použil bych šlehaný tmel. Ty největší ofuky strhnout, potom zatmelit (třeba na 2x) a nakonec přešmrdlat barvou. Vidět to sice bude, ale kupci sebou neseknou. Zvládne to i laik.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: frco
Datum: 24.04.14 09:48

Myslím si,že ten strop je betonový z kolejnic nebo iček (nejde to moc rozpoznat).Lechce bych oškrábal barvu,napenetroval lehce ředěným Duvilaxem a do lepidla nejlépe flexi bych zahladil perlinku.Pak přejemnovat štukem,nebo strukturkou.Dá se použít i fasádní barva místo štuku.Kolega to má udělané takto asi deset let a nejde poznat nic.Akorát při prodeji byste mohl mít problém že je to podezřelé pěkné oproti bočním stěnám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.14 19:51
avatar

Děkuji všem za názory ! Ten strop není prkenný, jde o domek postavený družstevně v 70. letech. Protože potřebuje vyměnit polovinu oken a celý vymalovat, budeme se ještě rozhodovat, zda opravu provede firma nebo necháme problém novému vlastníkovi. Ještě jednou díky !

Datum: 24.04.14 20:16
avatar

Asi je rozhodnuto.

Já bych to asi řešil sádrovou omítkou dá se i do tl. nekolika cm a je rychle zatvrdlá dá se zatočit filcem (gumou či molitanem) a taky přebrousit mřížkou!

Nakonec ona firma (i když záleží na čase ,kolik na to bude mít) pravděpodobně toto udělá také!

Osobně bych si stím vyhrál a udělal to klasicky-odrbat co jde,šprycnout a prohodit jádrovou a na závěr přeštukovat (není to ale na hodinu spíše pár dnů!)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.