Trámy -Plíseň nebo houba?

Od: Datum: 23.04.14 10:15 odpovědí: 5 změna: 23.04.14 23:26

Dobrý den potřebuji poradit. V rozestavěné a větrané novostavbě (stavbě) se nám na nových dřevěných střešních hranolech po natření bochemitem forte po delší době od natření udělaly černé skrvny víz foto. Zkoušel jsem na to i SAVO proti plísním ale nemá účinek. Zajímavé je, že na jiných dřevěných částech nenatřených bochemitem nic není... pozoroval jsem to i na fošnách, na natřené je to samé a na nenatřené není nič čisté dřevo. Prosím porad´te nevím si s tím rady. Děkuji. Richard.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.14 19:03

Ahoj. Stále čekám, že tu někdo o tom něco přidá. Tak mě jen napadlo, že ty flíčky jsou nějaká reakce na čersvé řezy na čerstvém dřevě. Já bych potřel ty fleky prstem, jestli to jde dolů. Pokud to na tom drží, nebo to nějak je v tom laku, nemusela by to být žádná houba, nebo plíseň. Po nich by to muselo být i dost cítit. Jinak, mě to dřevo připadá takové nějaké promodralé. Zřejmě u něho došlo k zapaření. Nebo to je jinak?

doplněno 23.04.14 21:42:

Já jsem teď šácnul stránky Bochemie a ta pajcovina je v barvě zelené a hnědé. A vyloženě to má být proti plísním a houbám. Tak odsud by asi nebezpečí hrozit nemělo. Tak že, to promodrání je asi od toho zapaření. Nějak hnít by to ale nemělo. Jen to nevypadá nejlíp na věcech, co mají mít přírodní barvu. Jak je to dřevo starý? Jak dlouho to někde schlo? Jestli na tom včera seděli ptáci a dneska to je pod střechou? Možná ti lépe poradí na info lince , na tý Bochemii. Č. t. 596 091 111.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: richard01*
Datum: 23.04.14 21:03

Ahoj děkuji za odpovědĄ. Prstem to dolů to právě nejde. Nalakované ty trámy nejsou, je tam jenom ten bochemit forte a ten je modrý proto je to dřevo jakoby namodralé. Měl bych to vyfotit při větším světle.. moje chyba je tam odraz od blesku. Ty flíčky jsou černé při denním světle. Zdálo se mi, že to bylo jednou mín pak zase víc (možná v závislosti vlhkosti vzduchu) a tedĄ se to šíří pomalu po tom trámu dál. Už to mají dva trámy, které jsou od sebe 80cm. Uvažuju, že to přejedu jemně ocelovým kartáčem, ale mám strach atĄ od toho nenakazím další dřevo, které je všude kolem. :o/

Datum: 23.04.14 21:27
avatar

Já tedy nevím.

Ten Bochemit se dělá hnědej a zelenej ne? A to mě tedy nepřipadne ani jedno. Naopak mě to připadá, že to je normálně nalakovaný a pak by to vysvětlovalo ty černý tečky. Natřít vlhké dřevo lakem, tak pak to pod lakem začne plesnivět a tedy dělat černý tečky. Přesně ty, co jsou na fotkách.

Opravdu to není lakovaný?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: richard01*
Datum: 23.04.14 22:59

Zdravím, bochemt forte je tmavě modrá kapalina, těch bochemitů je více i v hnědém a zeleném ale tyto se nejmenují "forte" - typ bochemitu. Nalakované to určitě není. Dřevo je pod střechou v uzavřené větrané dřevostavbě - rozestavěné cca 1 rok. Předtím dovezeno z pily.

doplněno 23.04.14 23:09:

Oprava ten forte se dělá hnědý i zelený , tamvě modrá kapalina dřevo má po aplikaci šedozelené zabarvení. Jinak normální bochemit je čist zelený nebo hnědý.

Od: richard01*
Datum: 23.04.14 23:26

Tak asi jde o plíseň... výrobce bochemitu tvrdí 100% ochrana proti plísním atd. nechápu jak je to vůbec možné :o/ a to sem to natíral 2x důkladně. Fotky a popis jsem našel na netu v google - odkaz : lexikon vad dřeva

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.