Odsavač par a uhlíkový filtr-použít?

Od: Datum: 22.04.14 16:27 odpovědí: 4 změna: 22.04.14 18:03

Dobrý den,

pořídil jsem do bytu komínovou digestoř (odsavač par) nad sporák.Není vyvedená ven.Slouží hlavně,jako doplněk do kuchyně a na alespoň částečné pohlcování výparů.

Otázka zní,jestli má nějaký smysl kupovat uhlíkový filtr? Dočetl jsem se zde,že účinnost je velice malá.A cena filtru malá není.

Druhá případná otázka zní,jestli se dá místo uhlíkového filtru použít něco jiného (nějaká tkanina,"molitan" ap.)?

Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.14 17:32

Účinnost takové digestoře je opravdu o dost menší. Když jí nebudete zapínat každý den, filtr nějaký měsíc vydrží. Pokud se ale do vaší digestoře nedá použít univerzální nebo podobný filtr za rozumné peníze, tak to velký smysl nemá, nešel bych do toho. Nahradit uhlíkový filtr molitanem aj., z principu nejde.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.04.14 17:38

Ona celá taková digestoř bez výfuku ven z domu je dost o ničem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.04.14 18:03

Výborně,děkuji.Pořídím si nějaký univerzální za pár kaček a uvidím,co to udělá.

Datum: 22.04.14 17:37

uhlíkový filtr pohlcuje hlavně pachy z vaření; jaký má účinek a jak dlouho vydrží záleží na jeho kvalitě a na tom, jak dlouho je denně používán; nahradit ho filtračním materiálem není na místě, je to o jiné funkci; mám zkušenosti s uhlíkovým pohlcovačem pachů do chladničky a hodně se různí podle výrobce; záleží pouze na vás, zda budete filtr vůbec používat...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.