Vytvoření roviny pro rastr na krokve

Od: Datum: 22.04.14 11:04 odpovědí: 4 změna: 22.04.14 18:23
Potřeboval bych poradit jak vytvořit rovinu pro rastr. Některé krokové jsou vyčnívající více do podkroví.
Pry se na to používají hranolky o různé síle, kterými se rozdíly mezi krokvemi vyrovnávají.
Nevím jak mam přesně postupovat. Diky za případnou radu.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.14 11:23

Na vyrovnání můžete použít fošny přišroubované z boku na krokev a tím si vytvořit potřebnou rovinu.

Případně jako lepší variantu můžete použít krokvový závěs.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.14 12:59
avatar
Co na tom bude? Palubky, sadrokarton?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jkr®
Datum: 22.04.14 13:56

Budou tam palubky. Děkuji za pomoc, jak na to?

Datum: 22.04.14 18:23
avatar

Vcelku jednoduše.

Nejdřív si nařež ze sololitu krabici kalhotek. Tedy kousky sololitu, na rozměru nezáleží, sám mám každej kus jinej. Ale tak odhadem, šířka asi 5 cm, délka do 10 cm a do úžší strany dvakrát řízni pilou zářez asi do poloviny, aby to šlo nasunout na šroub.

Dále předpokládám, že máš klasický domácí vybavení a ono na to ani není nic moc extra potřeba. Stačí kus rovný latě, ale ta není bezpodmínečně nutná a pevný slabý provázek.

Napřed si srovnáš obě krajní latě u zdi. To je nejdůležitější, jakmile to uděláš blbě, bude celý strop nějak do vrtule, či jinak pokřivenej. Musí být do vodováhy a stejně vysoko od čistý podlahy. Nejlépe to uděláš, když si dáš konce latí do přesné výšky. Pak budeš mít vlastně všechny čtyři rohy hotový a od nich budeš dorovnávat zbytek. Natáhneš si provázek z jednoho rohu, přes konce všech latí do dalšího rohu. To samý na druhý straně, řádně musíš špagát napnout a pak nezapoměn na jednu důležitou věc, na každým konci, hned u šroubu či hřebíku, podle toho co tam budeš mít, musíš ten provázek jedním sololitem podložit, aby byl vlastně o sílu sololitu pod latí.

Poté už můžeš do provázku vypodložit všechny konce latí, (nezapomenout na ten sololit, ten špagát je o sololit odskočený schválně, protože, kdyby to nebylo, lehce by se ti mohlo stát, že každá lať provázek o kousek prohne a nakonec budeš v polovině cimry klidně o dva centimetry níž, takhle je provázek po celé délce ve vzduchu a vložením sololitu mezi lať a špagát vidíš, kolik je ještě třeba podložit, případně, že tam už je moc).

No a když máš konce latí v rovině, vyrovnáváš už jen každou lať samostatně. Bud opět podle provázku a nebo podle rovný latě. Pak si ještě nakonec zkus tu lat přiložit tak po různu na strop. Nepřesnosti by měly být vcelku malé, do dvou milimetrů to klidně přehlídni, o ty dva milouše se to stejně časem hne samo.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.