Elektrika v garáži

Od: Datum: 22.04.14 09:59 odpovědí: 9 změna: 24.04.14 14:10

Dobry den,mám garáž V PRONÁJMU, jsou to řadové garáže a elektřina tam dříve byla ale ted je odstřihlá elektroměr.Já tam elektriku rád uvítal ale s majitelem je to trošku težké,oznámil mi že se mu to nechce řešit ať si koupím centrálu.Absolutně se v tom nevyznám,ale podle logického myšlení si myslím že se napojí elektroměr na mou garáž na původní kabely,oznámí se to a pusti se proud.Ale nevím a proto vás žádám o radu co a jak mám udělat.předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.14 10:11
avatar

musis mit hlavne revizi , kdyz jdes napojovat znova elektromer. Takze vse podle predpisu. A majitel pokud nechce , tak to asi ani nemusis resit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lukoslav*
Datum: 22.04.14 10:58

Jak to nemusím řešit pokud nechce majitel?Nic se tam nebude předělavát jen se namontuje elejtromer a myslim že to mužu udělat na smlouvu k najmu,že majitele k tomu nepotřebuju.Aspoň sem se tak dočetl.

Od: 111®
Datum: 22.04.14 11:10

Elektroměr dodává a montuje dodavatel elektřiny a ten chce nejprve vidět revizní zprávu o stavu instalace s ohledem na bezpečný provoz. Jaksi není jasné s kým by jsi uzyvíral smlouvu na dodávku elektřiny. Nebo by to byla jako černota?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lukoslav*
Datum: 22.04.14 11:28

Ano tomu rozumim.Ale tak musíš snad mít nějakou smlouvu např. S ČEZem o tom že od nich odebiráš elektriku ne?A na to souhlas majitele garáže nepotřebuju údajně.Mě de jen o to jestli když on je línej to jakkoliv řešit tak jestli bez problémů můžu vyřešit sám

Od: 111®
Datum: 22.04.14 12:04

no tak na to stačí snad e-mail,na dodavatele, ten ti řekne jestli to tak jde. Myslím že ano, že nájemce si tu elektriku zařídít může. Ale oni ti to napíší přesně. Za jakých podmínek tě připojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukoslav*
Datum: 22.04.14 12:47

To sem chtěl vědět.díky.

Od: mire
Datum: 22.04.14 16:30

Nejschůdnější a nejrychlejší by bylo oslovit majitele sousední garáže a domluvit se s ním na společném užívání. Spotřebu měřit podružným elektroměrem a paušální poplatky si rozdělit na půl. Do tří dnů svítíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.14 18:03
avatar

Tak jednoduché to není. Pokud je odstřihlý a demontovaný elektroměr, je to stejné, jako by tam elektrika nikdy nebyla. Takže se jedná o zřízení nového odběrného místa. Obávám se, že k tomu bude muset dát majitel souhlas. Pak počítejte s tím, že budete potřebovat revizi (instalace musí být podle nejnovějších platných předpisů, pokud není, tak předělat). Až to budete mít, můžete požádat příslušného dodavatele o zřízení odběrného místa. Bude Vás to stát dost peněz (řádově desetitisíce).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukoslav*
Datum: 24.04.14 14:10

Ano je to tak jak řikáte už jsem si to zjistil,nedoplatil bych se.Jediná možnost je jak už tady taky padlo domluvit se s někým jiným,20m dál jsou další řadové garaže a ty elektřinu mají,jenže problém je že tam nikoho neznám,a na druhou stranu za mnou přijít uplně cizí člověk že by se semnou chtěl dohodnout na připojení elektriky,tak bych ho nejspíš taky poslal někam. :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.