Vytapění garaže u.t

Od: Datum: 21.04.14 20:05 odpovědí: 7 změna: 22.04.14 20:38

Ahoj

Měl bych na vás menší dotaz, chtěl bych vytápět nezavisle garaž ovšem aktualně tam mám Petry ale vy už nevyhuvujou vzhledem ke stavu tak mě napadlo, jestli tam můžu na komin napojit kotel který je určený na ústřední topení tedy bez toho aniž by tam byla voda, respektivě mě zajímá jestli nebudou chybět v takovem provozu ony šamotové cihly které jsou u ,,pecek" určeny pro vytápěná jednotlivých místnosti

Děkují za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.14 20:42

Rozhodně nedoporučuji zatopit v kotli určeném pro teplovodní vytápění bez toho, aby byl naplněn vodou a připojen na zabezpečený topný systém. Kotel bez vody se rozžhaví, hrozí nebezpečí požáru objektu a nakonec se propálí a spaliny budou unikat do objektu - nebezpečí otravy !

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.04.14 20:55
avatar

záleží taky na tom, z čeho je kotel zhotoven; pokud bude litinový - nepíšete typ, tak nejspíše po větším nahřátí praskne, dále jednotlivé články jsou spojeny přes těsnění a po krátké době provozu dojde k jeho zničení - kotel je v normálním provozu trvale ochlazován topnou vodou, teplota vlasního kotle nevystoupí nad 150st (odhaduji), kromě částí, které nejsou obklopeny topnou vodou - kouřovod, dvířka, část popelníku ... ale bez vody ... pokud bude ze silnějšího Fe plechu, po krátké době bude k nepoznání, pokřivený, vyboulenýa topit v něm jen trochu, na 10% to nená moc velký význam

doplněno 21.04.14 21:00:

výkon těchto kotlů se pohybuje mezi 12 - 25kW i více, vaše původní kamna na tuhá paliva do 4-5kW

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 21.04.14 21:04

Tak měl-li jste tam Petry, a vyhovovalo-li Vám to tak, pak bych tam dal "nové petry" .(např. Kerpen, nebo Calor) Jsou to kamna levná, (2 800-4000 Kč+,-) nová vám poslouží řadu let (zaplatí se ) a v případě hn. uhlí ořech 1 a odhořívání shora máte bezobslužné stáložárné vytápění (Kerpen 10-12 hodin, Calor přes 15 hodin na min až 20 od zapálení po vyhasnutí) Užijete-li koks 2, lze kamna provozovat prakticky bez přerušení na minimální výkon, jen za občasného dosypání paliva a vynesení popele. Dále lze topit i dřevem černým uhlím, dřevěným uhlím, při správném nastavení všechna paliva bez kouře. Prakticky není co řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dcmen
Datum: 22.04.14 19:27

Mockrát děkují všem za odpovědí, přemýšlel jsem i nad variantou že bych tam zainvestoval a napojil dva radiatory ale vzhedel k tomu, že se tam topí jednou za čas myslím že bude nejlepší varianta koupit nové kamná

ještě jednou děkují

Od: janm*
Datum: 22.04.14 20:19

Určitě se Vám tato "drobná investice" do nových kamen vrátí, navíc na ně máte záruku, jak Kerpeny tak Calory jsou kamna 5kw, pokud je garáž větší cca nad 100 kubíků vytápěného prostoru, nebo jsou velké tepelné ztráty pak můžete se stejným efektem pořídit kamna výkonnější např. Marburg cca 82-205 kubíků. Pokud koupíte kamna calor, je dobré "zatmelit" dírku ve spodní klapce vzduchové růžice pro lepší regulovatelnost výkonu (dříve tam nebyla). S těmito kamny pokud užijete hn. uhlí ořech 1 a necháte odhořívat shora budete mít dlouhou výhřevnost bez obsluhy kamna ve stáložárné fázi dlouho sálají v podstatě pracují jako "radiátor" a z komína se nekouří.

http://www.obchodsezarukou.cz…try-kerpen-2u4p-b-cerna/15446

http://www.obchodsezarukou.cz…mna-calor-s-svt-wamsler/48255

http://www.obchodsezarukou.cz…r-s-s-oknem-svt-wamsler/48265

nebo na velké prostory (vytápěný objem naleznete u jednotlivých modelů) lze volit i:

http://www.obchodsezarukou.cz…ssic-of-804-svt-wamsler/48281

http://www.obchodsezarukou.cz…lgie-of-804-svt-wamsler/48282

http://www.obchodsezarukou.cz…ex-marburg-thorma-cerna/11016

Jen pozor kamna Wamsler bývají náročnější na tah komínu, zase jsou ale úspornější na spotřebu paliva, dřeva i uhlí, nemají vnější roštování (lze dodělat po záruce) ovšem v garáži to vadit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 22.04.14 20:25

P.S. budete-li pořizovat kouřovod pak stačí tenkostěnný, a natřít stříbřenkou nebo černou žáruvzdornou barvou, i s uhelnými palivy Vám poslouží řadu let, pochopitelně může být i silnostěnný, průměr odkouření uvedených kamen je 120mm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 22.04.14 20:38

http://www.topeni-koupelny.cz…ranaty-nasypny-cerny-lakovany

http://www.topeni-koupelny.cz…/uhlak-hranaty-nasypny-pozink

Pro topení hn. uhlím odhořívacím způsobem (shora) doporučuji pořídit si hr. násypný uhlák , pokud ho tedy již nevlastníte,(vhodný pro všechny výše uvedené typy kamen) nebo jste-li kutil můžete si i vyrobit Je to velice praktická věc, kamna naložíte během několika vteřin pak se mohou zapálit. Máte-li jich víc, postaví se vedle kamen (bezpečná vzdálenost) a palivo je kdykoliv po ruce, nemusíte neustále chodit pro uhlí. Tedy pochopitelně zvolíte-li kamna a způsob jež doporučuji, jinak je to čistě na Vás .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.