Práškový hasící přístroj

Od: Datum: 21.04.14 19:52 odpovědí: 5 změna: 22.04.14 23:02

Dobrý den.

Mám takový dotaz.

Jak se plní patrony do práškového hasicího přístroje?

Ostatní patrony,do hasících přístrojů,mají zpětné pojistky,a tudíž lze předpokládat,že se po kontrole zpětného ventilu,touto cestou naplní.

Jak se ale plní patrony do práškových hasičáků,kde je lámací pojistka?

Jaký plyn je v těchto patronách?

Pokud to teda není tajemství,když sem to nikde na netu nenašel.

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.14 21:18

Ahoj. Práškový RHP je tvořen tlakovou nádobou, do které se vsype onen hasící prášek. Na šroubovací hrdlo se nasadí rukojeť se stlačovací páčkou a tlakoměrem. Potom se do té tlakové nádoby, pomocí více stupňového kompresoru nabuší asi 150 atm. Ten tlak by měl být v rozsahu zeleného pole ciferníku tlakoměru. Ventil se potom zajistí zajišťovací tyčkou a plastovou plombou. Při každoroční kontrole-revizi se ten hasičák obrací dnem vzhůru a ten sypký obsah by se měl vevnitř přesypat sem a tam. Když někdo z blbého nápadu i jen nepatrně odfoukne ten hasičák, tak ten tlak v něm, pro nečistoty v sedlu ventilu stejně uteče a musí se to nechat znova natlakovat. Taky se kontroluje jeho stáří. Zkrátili to z 25 let na 20. O revizi se na něj vylepuje papírový terčík s datem kontroly a ještě té příští. Tak asi.

doplněno 22.04.14 00:40:

Ta rozbíjecí patrona se dává u starých RHP u typů VODNÍCH. Kapalina se nedá dostatečně stlačovat a proto je v tom hasičáku ta hasící kapalina, která se vyhrne z něho ven pod tlakem vyvinutého plynu. Jak to je u těch nových, se zítra-dneska podívám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.14 23:00

No já měl spíš na mysli patrony,které se aktivují nárazem o zem,čímž se zlomí vrchní čep patrony,a vzduch vnikne do nádoby s práškem.

Datum: 22.04.14 07:50

Jenže já viděl tento typ i u práškového hasícího přístroje s neuruppinem.

Ovšem dotaz byl směřovám na techniku plnění těchto patron.

Datum: 22.04.14 13:45

Jde o plnění patron s tímto zakončením.

Datum: 22.04.14 23:02

Ahoj. Tak jsem mluvil s maníkem, co ty kontroly dělá a ty patrony se jako komplet kupují od výrobce. Neplní se. Tím otočením na hlavu a rozdrcením tý patrony dojde zase k nějaké chemické reakci a k vymetení obsahu ven. Něco jako systém sifonu. Jak se to načne, nejde to už zastavit. Jak jsem už napsal, nejdou zastavit, ani ty páčkové. 100%. Nakonec ten tlak uteče. Jo, a ty starší hasičáky nemají v sobě tlak. Když se při prohlídce rozšroubovaly, kontrolovala se u nich váha tý rozbitný patrony a přesypnost prášku uvnitř tlakovky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.