Jak vystěhovat přitelkyni

Od: Datum: 21.04.14 18:52 odpovědí: 24 změna: 16.06.14 18:04

Dobrý den,

potřeboval bych poradit co mám dělat.

Před 8 lety jsem koupil rodiný dům. Od začátku až do konce roku 2013 jsem

v něm bydlel s přitlekyni a naším synem.Od začátku bydlení jsem povolil trvalý pobyt přítelkyni a samozřejmě

našemu synovi. Vztah bohužel skončil a soud mi taky určil výživné.

Přitelkyni jsem nechal čas na nalezení bydlení a nechal jsem je bydlet v mém domě a sám jsem se odstěhoval

ke kamarádovi kterému platím za nájem.

Problém, přítelkyně nechce platit elektriku, vodu atd ...a to už neříkám o nějakém nájmu a samozřejmě používá syna jako nástroj na vydírání a říká že ji snad nevyhodím i s mým synem. A tak proč by se vystěhovala?

Teď otázka. Co udělat aby se odstěhovala? Napadlo mě že nechám odpojit elektřinu ale to jsem slyšel že by jsem narazil v naších zákonech.

Nehledě na to prý se semnou může soudit a získat na mě nějaké peníze za společné soužití.I když můj plat je dvojnásobný a prokazatelně do domu nic neinvestovala.

P.s: nejsem hyena ale vidím, že jinak něž násilím to nepůjde.A hlavně když příjde na to tak ona může jít k rodičům, ale ona nechce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.14 19:30

Zrušit trvalý pobyt je zbytečný. To nic neřeší. Snad uzavřít s ní nájemní smlouvu a pak,pokud neplatí nájem 3 měsíce,lze ji vypovědět z bytu. Ale jestli se skutečně odtsěhuje,toť otázka pro soud.

Ohodnoceno: 0x

Od: ao®
Datum: 21.04.14 19:41

Jo ono to tak snadné není, nechce uzavřít ani nájemní smlouvu.A když neplatí ani povinné poplatky

které používá tak těžko bude platit nájem.Jen mě zaráží jak je naše právo bezubé! ale kdybych tak

přišel a dělal zle tak mě dokážou vykázat okamžitě!

Datum: 21.04.14 20:16
Nastehoval bych se zpět potom těch zbrani budete mít mnohem vyc.pokud nebude platit energie a ty odpojí tak to přece není vaše vina

Datum: 21.04.14 20:20

Bohužel energie jsou napsány na mě a tudíž všechny problémy jdou za mnou.

Od: jancak
Datum: 21.04.14 20:23

asi záleží na koho jsou smlouvy na energie napsané. Nevím, jak je to právně --- co třeba zrušit všechny smlouvy (voda, plyn, elektřina...) které máte na své jméno? Jste majitel, možná když nebude nic fungovat, že se přítelkyně odstěhuje...anebo si bude muset zařídit smlouvy na sebe

Datum: 21.04.14 20:24

Přestal bych platit vše za ní. Pokud tam nebydlíte, nikdo vás nedonutí. Hned nato bych jí pohrozil sociálkou, že nechá dítě bydlet v bytě bez elektřiny a vody ( které by se do té doby vypnuly pro neplacení).

Pokud nejste manželé, těžko vysoudí jakékoli peníze krom alimentů.

Datum: 21.04.14 20:36

Lidičky nevím z jakých pramenů čerpáte.Ale byl jsem upozorněn že nemůžu jen tak nechat odpojit vodu a elektřinu.Potřeboval bych něco na právním základu nerad bych v této situaci ještě lítal po soudu i když by mi třeba (při rychlosti soudech) dal někdo za 5 let za pravdu. Jsem takový hodný hňup ale už mi došla trpělivost a hlavně po tom co malému (7let) natlouká do hlavičky že je chci vyhodit z domu atd.

Datum: 21.04.14 20:42

Vodu odpojit skutečně nemůžeš,ale elektřinu ano,třeba pro zamýšlenou rekonstrukci domku.

Datum: 21.04.14 20:55

Tak to jsem měl vědět, že když nebudu platit, tak mi nemůže nikdo odstřihnout proud. Ušetřil bych spoustu peněz.

Datum: 14.05.14 22:05
Myslim ze když uzavřeš vodu z duvodu poškození potrubí v zemi nebo pod zaminkou rekonstrukce a tak je to taky duvod.
Pošli ji doporučený dopis s tim aby přestala neopravněně používat tvuj majetek a do něakeho data se vystěhovala. Nechal bych jí tak týden možna i o trošku víc. Potom vyměníš zámky a zdokumentuješ poškozený majetek. Další postup je na tobě.

Od: skye®
Datum: 21.04.14 20:44

Já tedy nevím, ale pokud není byt její a nemá nájemní smlouvu a neobývá byt s Vaším souhlasem, tak máte právo ji nechat soudně vystěhovat. Dala bych prostě podnět k soudu, že užívá Váš byt neoprávněně. Přeci není možné, aby někdo užíval Váš majetek bez Vašeho souhlasu? Obrátila bych se na právníka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.05.14 07:12

Ano máte pravdu, je to neoprávněné využívání. Přesto s právníkem nesouhlasím, je to jeho synek, jeho krev. Škoda, že není nějaká domluva.

Datum: 17.05.14 22:37

Takéjí můžete říct,že ten dům budete prodávat ,nebo ho chcete pronajmout .A tak vypínáte elektriku a další.A upozornil ji,že tam budou chodit zájemci o dům- ať se na to připraví..Dům musí být prázdný ,,,,pochopitelně - zájemci budou vaši známí.

Datum: 18.05.14 07:09

Je to Váš dům, ale také Váš syn. Mě se všechny varianty s úmyslně vymyšlenými haváriemi apod. nelíbí. Nevím, co mezi Vámi bylo, ale myslím, že chyba byla se odstěhovat a uvolnit tak bydlení, ale asi jste to řešil takto kvůli vyhroceným situacím, synovi a klidu. Není možnost nastěhovat se zpět a nějak se pokusit rozdělit bydlení na dvě domácnosti? I když tam bude možná velký psychický tlak se soužitím a vídáním syna. Není to lehké. Nepočítá právě přítelkyně, že se k ní vrátíte, přece jenom mužskej a táta v rodině chybí. Každopádně je toto pro ní v dnešní drahé době výhodné. Kolik je synovi? A pokud už je starší, měla by matka již chodit do práce. Pokud nechodí, tak se nedivím, že bydlí zadarmo a ani energie neplatí. Jediné slušné řešení vidím, přehlásit všechno vodu, plyn, elektřinu na její jméno. Všechny zálohy a nedoplatky budou chodit na ní. Nezaplatí-li, tak je odběr odstřižen a to podle informací u el. a plynu docela rychle. Otázka je, jestli lze převést energie na ní, je-li s ní nějaká domluva, nebo to lze udělat bez její aktivní spolupráce, pouze Vy jako majitel. Zřejmě budete ale potřebovat nějaké její nacionále. Možná u toho pronájmu to nebude tak složité, jako s ukončením odběru a novým majitelem. Poptejte se u dodavatelů, nebo kdo má zkušenosti s pronajímáním bytu - nemovitosti.

doplněno 18.05.14 07:20:

Už to vidím, malý má 7 let. Pokud máma nechodí do práce, tak se na Vás přiživuje. Přepsat energie a pak jdou všechny dluhy za ní.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.05.14 10:17

Přiznávám, že se mi to nechce hledat ale dočetla jsem se, že přítelkyně klidně může požádat soud a ten vám může nařídit, že v bytě zůstane až do plnoletosti vašeho dítěte, v podstatě jde o břemeno. Zde si nejsem jistá, jestli to neplatí jen pokud byli manželé. Jistě se bude muset finančně podílet na nákladech, to ošetříte smlouvou. Soudit se s vámi může i o vyplacení finanční částky kterou investovala, neříkejte, že nic neinvestovala, není to tak i když vy jste platil bydlení a ona třeba jídlo. Záleží na tom, kdo z vás bude mít šikovnějšího právníka jelikož naše zákony nejsou napsané aby se daly vyložit jen jedním směrem. Nastěhujte se zpět, je to váš dům, dejte pozor aby jste např. neřekl, že nebudete posílat výživné ale necháte to na placení bydlení (to nesmíte jsou to peníze dítěte) pokud je vztah špatný radím vám uschovat složenky o placení výživného. Nejlepší a nejlevnější je domluvit se, toho násilí bych se vyvarovala. Tak hodně štěstí a pevné nervy.

doplněno 18.05.14 12:18:

Zavináč, nemám teď čas hledat znění zákona, něco málo co napoví je v tomto článku. http://www.denik.cz/z_domova/…mite-vystehovat-20131220.html. Zkusím znění zákona najít po obědě.

doplněno 18.05.14 12:30:

No jo když ono jde vždycky o to z jakého úhlu se na to díváte. Mám to z té druhé strany-byt zetě, dcera 500 000 vklad, vybavení společně, 2 děti, ze´tovi dluhy na hazard, rozvod. Nemá na vyplacení, ona s dětmi půjde kam?

doplněno 18.05.14 14:02:

Vlastnické právo jednoho z manželů tady ustupuje užívacímu právu v zájmu celé rodiny," zdůrazňuje právnička Dana Prudíková, která se na vzniku nových zákonů podílela. Také nesmí rodinu vystěhovat z bytu, i když patří jenom jemu, pokud ta nemá náhradní bydlení. A to platí i po rozvodu. V případě, že rodina s dětmi nemá kam jít a byt bývalého manžela potřebuje, může soud zřídit věcné břemeno, aby děti do té doby, než odrostou a budou schopny se samy živit, měly domov.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/novy-…?c=A140207_2031516_viteze_zuk

Datum: 18.05.14 11:16

Tak to by znamenalo,že vlastník domu by s tím domem nemohl hýbat,jelikož tam bydlí jeho malý syn?Což se mi nezdá.Syn by tam existoval jako věcné břemeno a s osobou co-by matkou? To snad ne.

Datum: 18.05.14 12:25

pro Liduš,,,,,,no tak to by bala katastrofa,,snad se to nezvztahuje na lidi nesezdané.

doplněno 18.05.14 13:28:

No jsou to případy hrůzné,špatně řešitelné.Jedině byt prodat a nějak se rozdělit.Ale je to těžké..Ale jak nějak že?

Od: hubert
Datum: 09.06.14 20:02

Tezko radit, kdyz jste to neudelal dosud. Ono i to nahradni bydleni ma dnes charakter zajisteni ubytovny.

Bud zvolite tvrdy postup .. dosud jste to neudelal a jedne co by pomohlo je ze vrusta nastvanost s vychcanosti pritelkyne.

Idealni stav by bylo ji dorucit oznameni, ze uzivaci doba byla ukoncena ... to uz melo byt pri soudu ... a dat ji primereny cas na vystehovani ... i kdyz uz vlastne uplynul ... pri vasem rozchodu a mela dostatecny cas na to to resit... a pak ji proste vystehujete veci nekam do garaze a zajistite ji, kdyz budete chtit zaplatite na 3 dny ubytovnu.

Muzete ji take dat k podpisu najemni smlouvu s predpisem najemneho a sluzeb ... ale to resi spise financni veci ...

samozrejme je tu obohacovani ze strany pritelkyne tim ze uziva neopravnene Vas majetek a zneuziva faktu, ze energie jsou napsany na Vas a nehradi je.

Pokud ma nejake financni naroky na dobu uzivani mela by je nejakym zpusobem definovat a pak o nich jednat ... samozrejme muzete zapocist dobu uzivani.

V zaslane pisemnosti bych take zminil § 207 Neoprávněné užívání cizí věci a § 208 Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru trestniho zakoniku a po primerene dobe bych nahlasil na policii ... at je o tom zaznam ... a pokud se veci nebudou vyvyjet ... vytehoval bych ji veci a zaplatil ubytovnu... bacha na to, aby na Vas nedala oznameni pro znasilneni ci napadani ... musite byt rychlejsi ... teprve pak muzou byt jeji pripadna tr. oznameni brana jako ucelove.

Pokud policie odmitne to zapsat ... podejte to rovnou do podatelny na statni zastupitelstvi.

Jste majitel nemovitosti a tudis se o sve prava musite starat sam, samozrejme pokud je o to bydlet zdrama urcite najdete hodne holek, ktere na vas udelaji hezke oci a urcite i neco vice.

Bud ji chcete tak si ji nechte a domluvte se, nebo ji proste vyhodte ale muste dodrzet postupne kroky.

No a syn ten je Vas a muze k Vam jezdit kdykoliv bude chtit ...

Od: hubert
Datum: 09.06.14 20:31

... muzete dat do pisemnosti, ze pokud neni schopna se starat o Vaseho syna, ci v pripade jeji neuspokojive bytove situace jste ochoten pozadat socialni odbor o vydani predbezneho opatreni do svereni vychovy Vaseho syna Vam... do vyreseni jeji situace. Mate povinnost vuci diteti a ne vuci pritelkyni...

Mozna to nekteri nechapou, ale deti nektere veci chapou ci pozdeji pochopi ... a z praxe je znamo, ze pokud Vase byvala partnerka pestuje tzv. negativni vliv ke svemu otci ... nemate sanci tomu zabranit ... ale jeji vyhrana bitva jeste neznamena vyhranou valku... je to ta jedna z veci ktere nam prinasi zivot... ale dobrovolne jste si ji vybral a urcite toho nelitujte.

Dodrzujte postupy ... a cca za 3 - 4 mesice je pryc .. a zacnete novy zivot a z usetreneho najmu muzete synkovi neco koupit.

Datum: 10.06.14 00:02

Především bych za ní zašel, předložil sepsanou nájemní smlouvu a sdělil jí, že pokud nepodepíše, tak zruším všechny smlouvy o dodávkách energie a vody do domu a dám inzerát na prodej domu cikánům. Podle její reakce bych se zařídil dál, ale ty smlouvy bych v nutném případě opravdu zrušil.

doplněno 10.06.14 00:04:

A to, že by mohla vysoudit nějaké peníze za společné soužití, je úplný nesmysl. Už to, že jste jí udělal syna, byl od Vás královský dar:))

Datum: 11.06.14 11:41

tak ten dovětek,o královském daru ,,to je tedy bomba

Takových darů by se našlo na každém rohu...ale on si to darování mohl rozmyslet.

Od: macho
Datum: 10.06.14 18:07

Zrušte smlouvu na odběr elektřiny, distributor pak pošle technika a ten odmontuje elektroměr. Až ji to bez elektřiny přestane bavit tak se určitě odstěhuje. Pak můžete uzavřít novou smlouvu na odběr a samozřejmě vyměnit zámky atd ...

Od: myse®
Datum: 11.06.14 12:21

Já bych zaplatila pronájem malého bytu a v klidu tam paní přestěhovala...

Máš zaplaceno do konce prázdnin, pak se starej, děvče...

Od: ela*
Datum: 16.06.14 18:04

Nájemní smlouvu jí rozhodně nedávejte, pak by měla právní nárok na užívání domu! Máte několik možností, buď jí nabídnout, že jí najdete byt,kde zaplatíte 1-2 nájmy. Nebo jí odhlašte trvalé bydliště, pošlete jí doporučeně,že má na vystěhování týden, protože pak v něm nepůjdou energie. Navíc pokud to neudělá,necháte ji vystěhovat soudně a ona zaplatí všechny nemalé náklady. Je to váš dům, můžete si tam odpojit co chcete,bydlíte jinde a s tím můžete argumentovat. Odpojit by ste je nemohl v případě,že by měla nájemní smlouvu. Žároveň podejte žalobu na vyklizení a na soud předběžné opatření,že chcete dítě do své péče, protože bývalka neplatí náklady na dům a vy jste byl nucen se odstěhovat a na placení dvojích nákladů a alimentů k tomu prostě nemáte. Pokud odmítne variatnu první, najděte si právníka. Pokud jí dopis pošle právník, mám za to,že se odstěhuje dobrovolně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.