Plyn a elektřina od stejného dodavatele?

Od: Datum: 20.04.14 17:05 odpovědí: 4 změna: 21.04.14 16:56

Dobrý den, bydlím na Zlínsku. Plyn mám od RWE a elektřinu od E-onu. Už několikrát jsem slyšela, že by bylo výhodné dát všechno k E-onu, ale moc teda vůbec se v tom nevyznám. Firma Vám flákne na stůl sto stránkovou smlouvu a hledejte sryté poplatky a podobně. Je výhodné sjednotit poskytovatele?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.14 17:44
avatar

Měli jsme to stejně plyn jsme dali také k E-ON už jen kvůli tomu že RWE má 10 letou dohudu ceny plynu s Transgasem a nikdy nebudou najlevnější, protože sní nemohou moc operovat jak prohlásil mluvčí Pan Šťáhlavský narozdíl od E-ON ,který obchoduje na komoditní burze a může dosáhnout lepší ceny . Se změnou to nebylo jindy lehčí běžte na stránky eonu a tam už vyplníte jednoduchou žádost poté vše oni za vás vyřídí u straého dodavetele pošlou vám poštou novou smlouvu ve dvou provedeních i s odpovědní obálkou jednu jim podepíšete a druhou uschováte a do třech měsícu což je jakási výpovědní lhůta jste u nového dodavatele a starý vám pošle ještě přeplatek záloh. A k těm výhodám RWE si na nás celý rok nevzpomělo E-ON co měsíc nabídka třeba 24 hod servis el. spotřebičů , zajištění různých řemeslníků při havárijích v domácnosti, nedávno mi přišel leták od nich že když máme u nich obě media plyn elekto tak máme slevu 50 % na el. bojlery atd . Minulý měsíc nabídka na elektronické upozornění do meilu na změnu tarifů nočního proudu takže tak *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 20.04.14 17:49
avatar

Malou tuzku + velkej papir a pocitat. Jen tak zjistis se vyplati mit vse u E-ONu nebo treba jinde (i oboje).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 22:27
avatar

Podle mne to není rozumné. Co jsem porovnávala ceny dodavatelů plynu a elektřiny, má ten, kdo má nejlevnější nabídku lektřiny plyn o něco dražší a naopak - ten s nejlevnějším plynem nemá nejlevnější elektřinu.

Takže dodavatele plynu klidně změňte, ale E-on nemá nejlevnější plyn (ani tu elektřinu).

E-on pokud vím nedá smlouvu na dobu neurčitou, a pokud byste z nějakého důvodu potřebovali smlouvu ukončit dříve, pak za cenu dost vysokých sankcí.

Od věci nejsou ani dvě vyúčtování s různými termíny splatnosti ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lego®
Datum: 21.04.14 16:56
avatar

Jeste loni mel E-ON tarif DUO a tam byly zajmave ceny.
Letos jsem skoncil s obojim u 3-E (ja vim ze jsou i levnejsi dodavatele).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.