Jak položit obklad na stěnu? 15cm od ní?

Od: Datum: 18.04.14 20:30 odpovědí: 4 změna: 19.04.14 01:57

Dobrý den,

ve sklepech si obkládám OSB deskami stěny, nedávám obklad přímo na ně, ale šroubuju je na 2cm hranolky, aby stěny dýchaly.

Nyní jsem se ale dostal k místu, kde bych potřeboval vzhledem k odpad.trubkám, dát obklad 15cm od stěny. Nevíte jak to udělat, abych celé obložení od zdi odskočilo? Samozřejmě aby to bylo i levné, hranol 15x15 se mi tam tedy dávat nechce, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.14 20:32

Já bych to udělal z profilů, který se používají pro sádrokrton.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.14 20:41

bud na zed našroubuješ celou tu lat co máš a 15cm od ní přišroubuješ přes špalíčky další nebo jen pomocí těch latí.

Datum: 18.04.14 20:40

Do profilu od SDK se Vám bude špatně chytat šroub. Než se zavrtá do plechu musí se několikrát protočit v desce, a to v OSB prakticky nepůjde. Leda že každý šroub předvrtáte.

Použijte střešní latě 6x4 a znich udělejte rošt. Občas ho můžete podepřít kouskem latě tak aby se opřel o zeď.

Jinak mezera 2cm je skoro jak kdyby tam nebyla.

Od: paw®
Datum: 19.04.14 01:57
Ppuzil bych fosnu 15x5 na stojato. Do ni zapustite vrut do polovic.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.