Pokládka dlažby na nabarvený beton

Od: Datum: 18.04.14 07:18 odpovědí: 7 změna: 29.04.14 22:46

Dobrý den,mám malý problém. Chci položit dlažbu do kotelny ,kde je podlaha/betonová/ natřená synteticjou barvou. Dobře drží neloupe se. Když dám flexibilní lepidlo bude mi to držet? Neexistuje nějaký přípravek co by povrch naleptal a já bych po té barvu odstranil? Děkuji všem za odpověď a radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hudzi*
Datum: 18.04.14 07:29

Mno...kdybych to dělal já osobně:

Povrch bych zbrousil-zmatoval, záleží na ploše, pokud je to malá plocha, klidně jen vibrační nebo excentrickou bruskou se šmirglem zrnitost pod 100.

Vysát-odmastit-PPB a pak lepit dlažbu.

Samozřejmě je tu určitá pravděpodobnost, a je dost vysoká, že když to půjde rovnou na flexi, tak to bude taky držet, ale podle mě je lepší dělat věci jednou a pořádně. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.14 23:48

už jsem vyděl hodně včetně dlažby položené na lině . Zřejmě taky flexilepidlem protože tam nebyla ani prasklinka. vůbec bych se toho nebál čím výc to narušíte bruskou tím je větší pravděpodobnost že se to začne loupat. Takže má rada je vytřít položit flexi lepidlem za alespon 200kč a nebude problém

Datum: 28.04.14 14:40

a co použít SUPERKONTAKT 241

http://www.cemix.cz/produkty/…ovaci-mustky/spojovaci-mustky

http://www.cemix.cz/produkty/…ovaci-mustky/241-superkontakt

odzkoušeno na umakartu, doporučuji

doplněno 28.04.14 14:42:

ale máte už asi hotovo, možná pro další podobné případy ...

kontaktní můstky dodávají i další výrobci, ale s tím mám osobní zkušenost ...

Datum: 28.04.14 14:47
Kvalitní můstek je k ničemu když se odloupne i barvou coz se na zmiňovaném umakartu stát nemuze

Datum: 28.04.14 19:30

pfpetr® - sebelepší flexibilní lepidlo nedrží nejlépe na hladkém povrchu, a je to jedno, jestli je to barva nebo umakart; taky jsem si myslel, že kvalitní flexi lepidlo bude stačit a asi zbylý 1m2 z 25 jsem udělal bez můstku, i po zaschnutí lepidla byl obklad dole, nedržel; byl jsem nucen plochu natřít můstkem a následně nový obklad, prozatím 3 roky bez celé závad; má zkušenost - na hladký podklad nestačí pouze kvalitní flexi lepidlo, je nutný i můstek (pokud ovšem barva na základu je bez závad a dobře drží - nasáknutý i podklad předchozí penetrací, a to u barvy na betonu by neměl být problém)

Datum: 29.04.14 06:15
Umakart je kapitola sama o sobe tam je to v pořádku . Na natřenou podlahu je kotva plitvani peněz . Az někdy budete mít zbytek ( kvalitního) flexxi lepidla tak ho napatlejte mezi dvě zrcátka nebo cokoliv hladkého ,budete překvapen jak to po uschnuti drží. Už se vám to nepovede oddělit v celku.

Datum: 29.04.14 22:46

děkuji za doporučení, zkusím

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.