Vývod odsávání pouze na půdu - hrozí něco?

Od: Datum: 17.04.14 12:27 odpovědí: 7 změna: 18.04.14 07:53

Dobrý den.

Mám domek, stáří cca 100 let, zrekonstruovaný. Budu v koupelně řešit strop sádrošem a chci tam namontovat ventilátor, který by šel přes strop na půdu. Na půdě by byla pouze vodorovná trubka, vyspádovaná směrem do nějaké nádoby, kam by stékal kondenzát.

Půda je nezateplená, bez parotěsné folie, teplota je tam stejná jak venku, v zimě tam občas nafouká sníh, tak si myslím, že je tam dost místa mezi taškami a venkovním prostorem pro samovolné odvětrání půdy.

Hrozí nějaké riziko poškození střešní konstrukce při tomto řešení, nebo musí jít vývod par z koupelny přes střechu ven?

Při odvodu ven přes střechu budu muset namontovat zachytávač kondenzátu na půdu a tento v zimě zamrzá - mám to vyzkoušené u digestoře - a následně prokapává zpět na sporák a to při teplotách kdy mrzne pořád ve dne i v noci. Pouze noční mráz nevadí, potrubí mám zateplené, ale žádná izolace neohřeje potrubí, které zrovna není v provozu nad rosný bod.

Děkuji za případné názory.

Pavel K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.14 12:32

Copak krovu to nevadí ale ty až vlezeš v zimě do vany tak ti potáhne na cemr.Zkus vymyslet něco jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: palok
Datum: 17.04.14 13:15

proč myslíš? u ventilátoru bude zpětná klapka a myslím, že se to takto řeší běžně, teda až na odvod nad střechu

Od: anonym0
Datum: 17.04.14 17:49

klapka nepomuze, ta zimu neodizoluje, pouze zabrani aby vam tam vylozene nefoukalo. Mam podobne resene odvetrani u zachodu, kde jsem si take rekl, ze to bude v pohode a rozhodne neni. V podstate je to jako by jste si udelal diru ven do stropu a pres diru dal igelit, foukat tam nebude, ale prostupu zimi nezabranite. Az bude venku -10 nebo -20 poznate o cem mluvim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: palok
Datum: 17.04.14 20:41

Děkuji za radu. Je teda nějaké jiné řešení jak dostat vlhký vzduch a páru z koupelny ven?

Pavel K.

Datum: 18.04.14 07:53
avatar

Je teda nějaké jiné řešení jak dostat vlhký vzduch a páru z koupelny ven?

Otevřít okno..To je zcela nejúčinnější. (pokud je ta možnost).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: palok
Datum: 17.04.14 13:21

možná mate pojem že jsem napsal strop ze sádrošu. bude to jen podhled pod trámovm stropem, přes ktery udělám otvor a protáhnu trubku. strop má cca 40 cm, včetně izolace.

jde mi o to, jestli to bude vadit krovu, nebo latím či tašce

Datum: 18.04.14 06:36
avatar

Popsaný půdní prostor má zřejmě teplotu vnějšího okolí. To znamená, že nejen na studených trámech se bude vlhkost srážet. Co dokáže voda se dřevem, víme všichni. Ani průvan na půdě by nepomohl, jen trochu snížil vlhkost. Kondenzaci par na trubce a zachytávači se dá vyhnout jen zvýšením jejich teploty.

Takže snažit se snížit množství par z koupelny, třeba pouštět chladnější vodu, případně snížit teplotu v koupelně, teplý vzduch absorbuje více vodních par. Snad ještě ventilátor vyvést co nejkratší cestou přes stěnu domku nabok, přece jen silnější stěny staršího domku a dobrá izolace vývodové trubky ve stěně plus vnější klapka by mohly částečně problémy odstranit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.