Skladba zakladu

Od: Datum: 14.04.14 20:54 odpovědí: 4 změna: 16.04.14 19:53
Dobry den .chci udelat zaklad pro plot .zaklad bude 80 cm hluboky 20cm siroky! Chci ho udelat levne . mam beton sloupky s vinohradu a kameny aby toho betonu nebylo moc!zaklad bude 80m dlohy!muzu udelat nasledujici postup?na dno vykopu dam 5cm sterkopisku pak vrstvu betonu15-20cm do nej ponorim do prostred beton sloupek a po 2x roxor 10prumer. na to zase 20 cm betonu do nej po cele delce kameny pak zase beton . na konec 10 cm pred ukonceni zakladu zase 2 roxory.na to 2 tvarovky straceneho bedneni s roxorem 6 2x a svisle az d o spodniho zakladu po metru prumer 12 mm. tento postup jsem si vymyslel a nevim jestli je spravny! Vysledni plot bude jen pletivo .2 tvarovky sraceneho bedneni bude tvorit opernou zed. Dekuji za rady co delat jinak!
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.14 21:35

Ahoj. Hurá, jsem první. Trochu se strácím s tím sloupkem. Bude součást základu, nebo bude čouhat ven a držet to pletivo? Jinak by to docela šlo. Nešiď ten beton. Dodrž mezi kameny aspoň 5 cm směsi betonu a vyplň i to ztracené bednění.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.14 07:41

Fando, ano, klidně i tak. Jen bych do betonu dávat trubku HT 75(50)-500mm na sloupky. Budete mít kovové sloupky?

doplněno 16.04.14 19:04:

OK, do betonu umístíte přesně dle roztečí HT trubku hrdlem dolů. Srovnáte co nejlépe a vybetonujete. Klidne přivážete k roxorům. Po zaschnutí zasunete zelenou trubku do HT trubky a obsypete jemným pískem. Uvidíte jak je to pevné spojení, ale které můžete časem rozebrat.

doplněno 16.04.14 20:11:

Hope díky..

ale já mám trubky v práci na prodej. co když je tazatel soused a dojde si je ke mě koupit?

Hezké velikonoce Ti třeji..

(já budu na střeše)

Ohodnoceno: 1x

Od: fandap
Datum: 16.04.14 14:25
Ano sloupky budou kovove zelene!tu trubku ht myslite jako na diru pro ten sloupek ze?beton sliupek byde soucast zakladu jako vypln!
Od: hop®
Datum: 16.04.14 19:53

Milane, jen si dovolím doplnit, v hobbymarketech stále prodávají původní ND trubky, stačí je nařezat na potřebnou délku a vyjde to levněji (není třeba platit za hrdla a těsnění)... *palec*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.