Jak udělat schody?

Od: Datum: 14.04.14 17:41 odpovědí: 5 změna: 14.04.14 18:42
avatar

Dobrý den, chystám se montovat dřevěné nášlapy na betonové schody. Když jsem je kontroloval vodováhou některé schody mírně letěly (hlavně v kraji) Nějak drastický to nebylo, ale stejně. Má smysl je nějak dát do roviny (jak a čím) a jak přidělat ty nášlapy? Budu mít jenom nášlapy ne podschodnice nebo jak se tomu říká.

Lepí se to přímo na beton nebo se to nějak vrtá a přidělává přes hmoždinky?

A ještě jeden dotaz, z čeho udělat zavírací dvířka k sádrokartonu? Jde mi o to, když tam něco přivrtam, aby to sádroš vydržel. Vše na přiložené fotce pro představu. DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.14 17:58
avatar

Sežeň si podložky různých tlouštěk, třeba kousky sololitu, kousky dýhy, nebo si to nařež z kousku fošny. Pak si každý stupeň vypodlož jak do roviny, tak i do výšky a přilep. Lepidel, a kvalitních je nepřeberné množství. Klidně na to stačí i lepící pěna, ta je asi nejlepší, neb vyplní veškerý spáry po vypodložení.

Jen se zeptám. Máš ten beton připravenej na obložení dřevem, či čímkoliv jiným? Tedy první stupeň o sílu obkladu nižší?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 18:00

- Osobně bych schody nerovnal a rovnou lepil.

- Důležité je mít dostatečnou sílu nášlapu (25-30mm), jinak se budou schody na 90% kroutit.

- Schody očistit, vyluxovat a lepit pěnou. Když přidáte 2 vruty nic tím nezkazíte.

- Dvířka bych udělal třeba z palubek, tak aby Vám pasovali vzhledem ke schodům. Normálně na 2 panty a na druhé straně nějaký magnet. Počítám že vedle otvoru bude CW profil, případně panty kotvit až do stěny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 18:16
avatar

Pokud nejso ty nerovnosti schodů velké, vyrovná je lepidlo (tmel) + případně tenké klínky pro vypodložení, já lepil schodnice tmelem Vlysex (dne už se asi moc nevyrábí) nevím : http://eshop.paramo.cz/produk…List.aspx?kodproduktu=V076347 . Nebo se dají také asi použít nějaká parketová lepidla: http://www.podlahy-havel.cz/produkty-lepidla-224 , http://www.naradiprofesional.…i-primo-na-keramickou-dlazbu/ .

Schodnice jsem v krajích ještě "pojistil" vruty a hmoždinkami (4x), ale mám zakryto obložením.

Pokud jsou nerovnosti schodů větší, možná by mohli jít vyrovnat nějakou vyrovnávací hmorou nebo samonivelačkou: http://www.ceresit.cz/produkt…a-vyrovnavaci-hmoty-a-natery/

no ta dvířka měla mít dřevěné futro a né ze sádroše, takhle to možná snese jen nějaký sololak nebo tenčí dřevotřísku + tapeta

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 18:25
avatar

Dobře děkuji Vám za odpověď. Moc nechápu tu věc, že když ty nášlapy vypodložím do roviny, tak jak potom bude držet to lepidlo, pěna? Já myslel že ten nášlap musí celou plochou být na betonu.

K těm dvířkům...Když mi to dělali, tak jsem původně myslel, že místo pod schodama bude prostě komplet zakrytý, ale pak jsem si vymyslel, že tam necham otvor a vevnitř budu mít regálky na cajky, ale otevřený to by vypadalo blbě, tak sháním nějaký způsob jak to udělat zavíratelný.

Datum: 14.04.14 18:42
avatar

Stupně nebudeš vypodkládat celoplošně, ale stačí tak na šesti či osmi bodech. Na nich si nášlap pořádně vyrovnáš do roviny. Pak ho sundáš, napěníš a položíš zpátky. Není od věci beton lehce navhčit. Po položení nezapomeň stupeň zatížit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.