Platba za komunalní odpad

Od: Datum: 14.04.14 13:32 odpovědí: 6 změna: 15.04.14 20:29

Dobrý den,prosím Vás,neví nekdo,jak je to s platbou za odpad,pokud máte trvalý pobyt v místě ,kde nebydlíte,a platite za něj v mistě ,kde bydlíte,ale nemáte trvalý pobyt z důvodu nesouhlasu majitele domu.Jsem důchodce,a z mého důchodu nemám na zaplácení 2X,nechápu,proč bych měl platit za odpad,pokud nebydlím v místě trválého bydlíště a nevytvářím tam žadný odpad?

Děkují za Vaší odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.14 13:36

Když jsem to měla stejně a zajímala se o to u nás ná úřadě, tak mi bylo řečeno, že mám platit tam, kde fyzicky vytvářím odpad. Řekli mi, že pro úřad, kde mám trvalé bydliště a nebydlím tam, mi vystaví doklad, že platím tam, kde teď fyzicky bydlím. Na Vašem místě se spojím s oběma úřady - tam, kde mám trvalé bydliště i tam, kde teď bydlím a udělám v tom pořádek.
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…edoplatek-za-popelnice.html#3 - už jsem to tu sem psala..

doplněno 14.04.14 18:08: Tak to je zvláštní. A na ten úřad kde máte trvalé bydliště, kam jste posílal ten doklad o zaplacení, jste volal nebo psal, zda ho obdrželi? Odůvodnili Vám to nějak?
U nás v domě bydlí několik lidí s nepřihlášeným pobytem a všude na úřadech, kde mají trvalý pobyt, jim to prošlo..
doplněno 14.04.14 18:33: Přečtěte si vyhlášku, dle které se poplatky vybírají v obou obcích. Pár jsem jich prošla a většina vyhlášek různých obcí jmenuje výjimky, které odpad v místě trvalého bydliště platit nemusí, tj mimo jiné i člověk, který bydlí a vytváří odpad jinde. Chtějí to doložit dokladem o zaplacení plus o odpuštění zažádat na formuláři.
Podívejte se tedy konkrétně na Vaši obec/obce a jejich vyhlášku. Mel byste velkou smůlu, kdyby to u Vás tímto způsobem neuznávali... :(
Ohodnoceno: 0x

Od: neta
Datum: 14.04.14 16:26

Děkují za reakci na můj dotaz,psal jsem jen proto,že zaplatil jsem na rok 2014 vývoz odpadu v místě bydlení,ale v místě trválého bydliště požadáli po mně také poplátek za odvoz odpadu,pritom jsem obecnému úřadu poslal potvrzení o zaplacení,nebylo to nic platný a zaplatil jsem jím také,a to mi nejde do rozumu.

Datum: 14.04.14 19:51

Vše řeší příslušná obecně závazná vyhláška příslušné obce a jedině s obcí se lze dohodnout. A pokud tyhle vyhlášky výjimky nepřipouští,pak budete platit 2 x.Nikde jinde se nedovoláte,pokud Vás vůbec někdo vyslyší.U nás moudří tupci v zastupitelstvu vůbec nepřípustí možnost,že člověk je několik měsíců a i celý rok za prací mimo své bydliště,ani jednou se tam neobjeví,ale platit musí. A pak člověk od jiných moudrých čte radu,že člověk musí jít za prací.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.04.14 21:07

neta, musíte na obci kde nechcete platit, zjistit, jakou máte vyhlášku v té obci a zdali mají úlevy.

Ale já bych se s dovolením zeptal, máte nájemní smlouvu? S tou Vám udělají trvalý pobyt. Bude to jednodušší..

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 14.04.14 21:32

Chápat není třeba, je na to zákon, pak má obec určitě vyhlášku. Budete se muset domluvit, platit tam, kde skutečně bydlíte a jinde to prokázat.

Ohodnoceno: 0x

Od: neta
Datum: 15.04.14 20:29

Dobrý den všem Vám,kdo mi s odpovědi pomohl a nebyl lhostejný k problémům,které neřeši náš stát ve prospěch svích občanů.Tím,že zákon dovoluje každé obci jednat tak nebo jinák podle vlastní vyhody ,dovoluje také své občany obírat o peníze,kterých je v naších kapsách nedostatek.Mrzí mi to,protože snažím se zákony přesně dodržovat a žít i z malého důchodu bez dluhů.Děkují moc a přejí Vám krásné prožítí Velikonočních svátků.

P.S.:podle Vaších rad,napišu na obec žadost o odpuštění poplatků do budoucná,pokud tam nebydlím a neprodukují žadný odpad.Uvidím,jak na to budou reagovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.