Pronájem do kupní smlouvy?

Od: Datum: 14.04.14 11:26 odpovědí: 2 změna: 14.04.14 15:18

Chci koupit hektar orné půdy, je to celé pod jedním parcelním číslem. Jediný vlastník tu ornou půdu pronajímá. To já míním(a musím) respektovat. Jak by měla znít citace v kupní smlouvě, kterou bych přejal při koupi pozemku platnou smlouvu o pronájmu. Ovšem na té smlouvě jsou kromě této parcely pronajímány i jiné parcely. Poraďte prosím s co nejkonkrétnějším textem, který bych mohl vložit do smlouvy podle nového občanského zákoníku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: joj
Datum: 14.04.14 12:56

Kupní smluvu nezatěžujte dalším zbytečným ujednáním. Kupujete pozemek a tím kupní smlouva končí. Jako nový vlastník pozemku vstupujete do stávajících smluv, které jsou v platnosti a které uzavřeli předchozí vlastníci. Doporučuji proto pečlivou revizi stávajících smluv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 14.04.14 15:18

Nerozumím, která kupní smlouva končí? Stávající nájemní smlouvy k pozemku já neznám a nemám jak udělat jejich revizi, v KN nejsou k pozemku vedeny. Proto bych chtěl dát do smlouvy, že stávající nájemní smlouvu(výtisk) mi předají, abych do té smlouvy mohl vstoupit s její znalostí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.