Dvoubodový bezdrátový termostat

Od: Datum: 13.04.14 09:39 odpovědí: 4 změna: 14.04.14 09:17

Zdravím, potřebuji ke kotli Junkers Ceraclass bezdrátový termostat, ale na stránkách výrobce je napsáno :
Pro celkovou optimalizaci vytápění, tzn. zajištění úsporného provozu a požadované teploty doporučujeme doplnit kotle řady Ceraclass o některý z vhodných prostorových regulátorů s dvoubodovým spínáním. Z nabídky Junkers např. TR 12, TRZ 12-2 nebo bezdrátový TR 12-1 F - odkaz na kotel zde

Jejich termostat stojí cca 5000, proto se ptám, dá se použít, i obyčejný bezdrátový termostat, případně jakou to bude mít nevýhodu,
nebo jestli se dá sehnat levnější
dvoubodový termostat, protože jsem zatím žádný nenašel.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.14 10:28

Určitě bude fungovat i jiný termostat,je to vlastně vypínač. Jestli jsem to dobře pochopil,tak dvoubodový znamená,že jsou zapojeny pouze dva vodiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 10:42
avatar

Všechny termostaty pracují na stejném principu, takže není problém ho nahradit jiným.

http://www.elektrobock.cz/cs/…-termostat/product.html?id=22

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 10:45
avatar

TR 12 není bezdrátový termostat! Potřebuje 3 vodiče min. průřezu 1,5 mm2. I ten TR 12-2 potřebuje vodiče, a je složitější na ovládání a nastavení. Ten TR 12-1 F je sice bezdrátový, ale drahý a složitý, nikdy jeho vymoženosti nevyužijete.

Je tam doporučený, není předepsaný. Myslím, že by Vám vyhovoval obyčejný termostat drátový, s nastavením teploty, případně s nočním poklesem. Já bezdrátové nepoznám, nejsou pro mne zajímavé.

Počkejte, určitě se ozvou chlapci profíci, co se tím živí a poznají i kotel, i dvoubodové ovládání a td.

doplněno 13.04.14 10:51:

Ne všechny termostaty jsou stejné... ano, ovládá je teplota v místnosti. Ale některé spínají napětí (230 V) z vlastního napájení potřebné na na ovládání kotle,třeba zrovna ten TR 12, a některé jsou beznapěťové, malé ovládací napětí produkuje automatika kotle, termostat jen spíná rozpíná. . Tak bacha!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 09:17

Dobrý den, pro Váš účel bude vyhovovat jakýkoliv bezdrátový termostat s bezpotenciálovým kontaktem - doporučil bych např. BPT 21 ( Elektrobock ) nebo Auraton 2005 TX plus. Jsou samozřejmě i další, ale tyto mám vyzkoušené a občas je i montuji. Záleží na tom, kolik teplot potřebujete ( ten Auraton umí jen dvě, kromě protizámrazové ), ten BPT 21 umožňuje nastavit pro každou časovou změnu jinou teplotu. Cenově vychází oba něco mezi 2-3 tis. podle toho, kde je koupíte. Oba mají také tu výhodu, že není potřeba žádná dodatečná instalace napájení pro tu přijímací jednotku - ta se zastrčí do zásuvky pro kotel a kotel pak do ní a pouze se připojí ten kontakt do kotle a je hotovo. (Spíše než dvoubodový se pro tyto termostaty používá označení typ "on-off" ). Hlavní je to, že ten jejich kontakt je bezpotenciálový, tj.nesmí se do kotle posílat žádné cizí napětí - na to pozor, některé termostaty to tak mají. Ty "drátové" termostaty pro Junkersy bývají na 24V a vyžadují připojení třívodičové (dva vodiče napájení a ten třetí je výstupní signál ) - tato varianta umožňuje modulaci výkonu hořáku, na rozdíl od té regulace on-off. Zdraví Jirka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.