Potřebuji na ,,toto nějaká povolení?

Od: Datum: 12.04.14 21:43 odpovědí: 4 změna: 14.04.14 22:20

Dobrý den.

Plánuji koupit něco obdobného, jako toto:

http://aukro.cz/zahradni-dome…alubek-12-mm-i4142923452.html

Dotaz zní: Potřebuji na toto nějaká povolení, když to bude stát na mé zahradě v rohu - koutu?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.14 22:02

ne do 25 m2 nepotřebujete vůbec nic pokud to není něco speciálního(sklad odpadu,chlévy...)Tady to někde je mě se to hledet nechce

http://www.pracepropravniky.c…ny/stavebni-zakon-uplne-zneni

doplněno 12.04.14 22:30:

tak jestli máte normálního souseda tak se snád domluvíte jestli máte vola tak jak já tak radši na druhou stranu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kawasakin
Datum: 12.04.14 22:09

Děkuji.

A ani, když to bude na hranici pozemku?

Datum: 12.04.14 23:05
avatar

Nevím jak dnes, ale dřív platilo že do 6m2 není potřeba ani ohlášení. Nad 6m2 ohlášení je potřeba, ale často to bývá formalita - jednoduchý plánek stavby s rozměry a umístění v terénu. Chce to stavět myslím 5m od hranice pozemku aby se nemusel shánět souhlas souseda. Normálně se to dělá tak, že se člověk souseda prostě zeptá jestli mu to nebude vadit a když ne, staví se. Taková mikro boudka asi vadit nikomu normálnímu nebude. Rozhodně nemá cenu něco lepit na plot bez vědomí souseda, to vztahům neprospívá nikdy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ga
Datum: 14.04.14 22:20

V tomto případě je rozhodné jaký bude účel užívání vybraného výrobku a kde na pozemku rodinného domu bude umístěn. Pokud bude umístěn blíže než 2 m od hranise sousedního pozemku, potřebujete pro umístění stavby územní rozhodnutí, územní souhlas, popřípadě veřejnoprávní smlouvu. Pokud by byla stavba umístěna dál než 2 m od hranic sousedních pozemků a jednalo by se o stavbu ve smyslu ustanovení § 79 odst. 2 písm. o) stavebního zákona ("stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z
celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci")
, pak ji lze umístit bez rozhodnutí, opatření nebo jiného úkonu stavebního úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.