Zásuvka na pračku v koupelnové zoně 2

Od: Datum: 12.04.14 13:23 odpovědí: 7 změna: 14.04.14 21:56

Mohu si nechat udělat elektrickou zásuvku v zoně 2, tedy v horizontální vzdálenosti ménší než 60cm od vany?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.14 13:38
avatar

Nevím,zda je nutné zřizovat zásuvku nějak moc blízko vany.Dokonce ani ta zásuvka nemusí být v koupelně.Já jsem protáhl skrz stěnu kabel a v kuchyni připojil do dostatečně dimenzované zásuvky.Prodlužovačku mám hned za pračkou.Později jsem použil zásuvku na holicí strojek a připojil ji na zrušený přívod pro infrazářič.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pes*
Datum: 12.04.14 13:49

České státní normy jsou nezávazné. Pokud je byt Váš (jste vlastníkem bytu, nikoliv nájemcem), tak si v koupelně dělejte co chcete, ale berte na vědomí, že pokud způsobíte někomu úraz, tak za to nesete plnou odpovědnost. Odborník to neudělá, neboť tato otázka je součástí jeho odborných zkoušek. Já bych hledal umístění zásuvky mimo zónu 2.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.04.14 17:44
avatar

@pes to napsal správně. Jako právnická osoba, nebo osoba podnikající máte více povinností. píšete však, že si ji necháte udělat. Pokud to bude dělat odborník, tak se bude snažit to udělat tak, aby dodržel normy jako minimální doporučení. Závazný je však zákon. Takže pokud to bude dělat firma, tak to nechte na ní, ale je také důležité prověřovat a nechat si vysvětlit jak to budou dělat a pak dejte dotaz zda je jejich postup správný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.04.14 03:07
avatar

vsichni uz vse rekli, jen dodam, ze pokud bude pracka porad v zasuvce, tak byste musel vyvinout sakra usili, aby se voda dostala dovnitr...cili tady bych se bezpecnosti nebal... nicmene naka mala holcicka muze chtit pak vyfenovat mamku pri koupani a nadeleni je na svete :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 17:41

Zásuvku si můžete udělat třeba ve vaně, ale jak v ní, tak v zóně 2 to normy nepovolují.

To je jedna stránka věci, druhá stránka věci je ta, že bude-li zásuvka od vany 55 cm, bude zapojená přes proudový chránič (což beru jako samozřejmost) a sám vyhodnotíte rizika jako minimální (třeba tak, že se nikdo nekoupe, když se pere a když se koupe, tak není pračka v zásuvce...) a o celé této záležitosti nebudete informovat revizního technika, dá se nad tím zahmouřit oko.

Jelikož povaha Vašeho dotazu je poloodborná, máte pojem o nějaké zóně 2 a máte pojem o tom, že tam nejspíš zásuvka být nemá a přesto se tu na to zkoušíte ptát, vlastně nevím, o co vám jde...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlada*
Datum: 14.04.14 21:48

Zdravím

Udělat si můžete co chcete. Je to za měřením energetiky, takže je to věc majitele objektu. Nikdo vám to nebude kontrolovat. Ale zdravý rozum říká, abych chránil sebe, svoji rodinu a svůj majetek. Nic víc a nic míň.

doplněno 14.04.14 21:51:

Díky Minstreilovi za dobré odpovědi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.04.14 21:56
avatar

Samozřejmě můžete, ale jako elektrikář bych hledal místo, ktreré by odpovídalo předpisům. A myslím, že šňůra od pračky by tam dosáhla... ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.