Zapuštění izolace pod zem

Od: Datum: 12.04.14 08:48 odpovědí: 2 změna: 13.04.14 06:07

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zateplení. Chystáme se zateplit rodinnýdům z 60 let, zateplovat se bude polystyrenem tloušťka 140mm, sokl se bude zateplovat 80mm polystyrenem (tvrzený na sokly). Zateplení soklu má být zapuštěno cca 30cm pod zem. V suterénu je kotelna, garáž a prádelna, je to nevytápěný prostor a ani v budoucnu nebude obývaný. Jak velký problém by bylo zakončit zateplení soklu na terénu a nazapouštět ho. Všechny obývané vytápěné místnosti mají podlahu nad terénem min. 50cm. Vím že správný postup je zateplení zapustit, jde o to, že naše prostředky jsou omezené a snažíme se to nějak zlevnit. Prosím o odpověď jaká jsou rizika takového postupu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moula*
Datum: 12.04.14 17:09

Rizika nebudou žádná, když až našetříte, zateplíte(třeba postupně) stropy v kotelně, garáži a prádelně !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 13.04.14 06:07

Zdravím.

Zapouštět polystyren do země není šťastné řešení. Přestože extrudovaný polystyren je méně nasákavý vodou než expandovaný, přesto je. V zimě voda zmrzne a polystyren se bude časem drolit. A až myši zjistí, jak příjemně se žije v teple polystyrenu, nalezou ze země do zdi. Případný nátěr polystyrenu asfaltovými přípravky proti vodě je vzhledem k rozpouštědlům a výparům které polystyren leptají ne příliš vhodný. Zakončovací lišta vzhledem ke kvalitě materiálu by asi taky neměla dlouhou životnost. Víc problémů než užitku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.