Praní - předpírka

Od: Datum: 11.04.14 20:39 odpovědí: 4 změna: 12.04.14 20:30

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat na jednu věc a to ohledně praní :)

Dneska jsem pral světlé prádlo s předpírkou dal jsem tam klasicky prací prášek, ale chtěl jsem prát tmavé prádlo na odložený start přes noc a také s předpírkou. No ale tady je kámen úrazu a to že tmavé prádlo peru v gelu na tmavé prádlo ale gel s přepírkou jaksi nejde dohromady. Sice v násypce mám tu klapku na tekutý prací prostředek, ale z toho by to přes noc vyteklo si myslím teda. A proto se chci zeptat jestli někdo neví jak na to nebo jestli existuje prací prášek na tmavé/černé prádlo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: elisek1988*
Datum: 11.04.14 22:11

U naší Whirpoolky je napsáno, že tekutý prací prášek se má dát až nakonec a rychle "šuplíček" zavřít, aby nevytekl. Pokud však použijete místo pracího gelu prací prášek, dosáhnete daleko lepších pracích výsledků a můžete vynechat předpírku.

Ohodnoceno: 0x

Od: maxon
Datum: 11.04.14 22:27

Zdravím, hele,na všechny gely a zaručeně "černé" praní se vyprdni, kup "Tesco-prací prášek" (je to složením bývalá Alfa - asi jeden z nejlepších průmyslových pracích prášků) za super cenu a vypereš v tom montérky i svatební šaty, či černé body. Záleží jen na prg a teplotě a s čím to dáš dohromady. Jinak všechny ty prací prostředky, které vyperou uplně do běla nebo do černa - tak jen "přebarvují",známá věc. Navíc ani nevím,jestli se u pračky vyplatí odložený start na NT, moc toho nesežere,pokud ji nemáš upravenou na máchání v teplé vodě,což je super.Ale to vyžaduje separátní zásobník(mini boiler),jinak ji můžeš pustit na "mix" teplé vody z boileru,čím ušetříš nejvíc (boiler se nahřívá v NT), motor nežere téměř nic. Tak bych to asi dál neřešil... Čauky, Max.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.14 16:23

Pračka i prací prostředky jsou tak dobré, že není třeba předepírat. Je to naprosto zbytečné. Tmavé věci a ponožky obraťte naruby, nenachytají na sebe tolik vlákének a nitek a světlého šurvajzu. A jen vyperte. S předpírkou snad jen oblečení z dílny. Normální, běžné oblečení nikdy není tak špinavé, aby to pračka na 40´C nevyprala bez předpírky..

Ohodnoceno: 1x

Od: fiik®
Datum: 12.04.14 20:30

Děkuji všem za rady :)

No oni to jsou právě montérky ze stavby (přestavujeme pár věcí na penzionu) takže jich tech montérek dost a jsou fakt špinavé, a jsou mezi něma aji propocená trička. Peru na odložený start skrze to že večer se mi to už nechce někam věšet a ráno to jenom vytáhnu a pověsím a mám to za hodku suché a nemusím čekat další dvě hodiny než se domotá pračka :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.