Jak odstranit kamenec z WC

Od: Datum: 11.04.14 18:25 odpovědí: 12 změna: 12.04.14 18:49

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co nejlépe funguje na odstranění kamence z WC, zakoupené

prostředky WC vyčistí, ale kamenec zůstává?

Děkuji..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.14 18:33

Pokud je to opravdu hodně usazené, tak nejlépe pomáhá výměna WC. Nový kombík pořídíte za 1200,-Kč

Jinak můžete použít kyselinu chlorovodíkovou, ale je to hodně smrdící proces.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.04.14 18:34

Kyselina solná (chlorovodiková) si s tím hravě poradí.

doplněno 12.04.14 15:23:

Kamenec to v záchodě asi nebude.

Kamenec se používá k ošetření poraněné pokožky při říznutí při holení či štípnutí hmyzem a zároveň uzavírání ran (tzv. adstringens). Rovněž ho lze použít proti pocení pokožky.

Některé kamence se používají k přípravě fotografických chemikálií.

Hlinitý kamenec se používá k vyčiňování kůží a kožešin

Ohodnoceno: 1x

Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 18:51

Já používám horký ocet a nechám ho působit přes noc.Pak to vezmu takovou tou drátěnkou z umělé hmoty a je to jak nové.Ale dělám to tak 1x za 1,5 měsíce.Pokud je to hodně, tak to opakovat třeba 3x,pokud je to extrémě pak asi novou mísu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.04.14 20:28

Pokud je na dně vrstva několik cm silná (což není nic moc výjimečného a na pohled to nepoznáte), poznáte to podle občasného přicpávání odpadu. V tom případě je asi nejjednoduší mísu vyměnit. Sice jsem znal paní, která mísu demontovala a následně mě nutila kámen vyškrabávat špachtlí, ale to už bych rozhodně nikdy nedělal. Když není vrstva až tak silná, použijte zmíněnou kyselinu solnou (kdysi se jí přezdívalo "kyselina hajzlová"). Dá se běžně koupit v drogerii, kde prodávají barvy. Nejdřív vytlačte co nejvíc vody ze sifonu a nalijte kyselinu. Chce to dobré větrání místnosti a těsnící dveře, případně odjet přes noc k někomu na návštěvu. Ano, ale píšete o roce 1974. Přísyvarujte se nadýchání výparů, jsou pro plíce dost žravé. Ráno bude mísa plná ohavné hnědé pěny. Stačí spláchnout a je to. Případně zopakovat. Při práci s kyselinou opatrně. Ochrané pomůcky by měly být samozřejmostí.

doplněno 11.04.14 20:32:

*sok* "Ano, ale píšete o roce 1974. Přís..." *sok*

Netuším, kde se tam tenhle úryvek věty vzal. Psal jsem ho asi před hodinou do úplně jiného příspěvku. Když jsem to odesílal, ještě tam nebyl!

Od: duha®
Datum: 11.04.14 20:33

bud ocet tak 3 flašky na noc nebo se prodává v sáčcích takový prášek který se do záchodu vysype a ona se udělá pěna je to perfektní účinek záchod jako nový ale chce to přes noc a kdyžtak opakovat mám vyzkoušeno

Datum: 11.04.14 21:41

kyselina dusičná,ale všechny zmiňované kyseliny jsou doma strašný zápach a dým. Podle stáří wc bych taky volil nový-cena není vysoká.

Datum: 11.04.14 22:40

Kyselina,která nesmrdí,je kyselina fosforečná.Ale dobrý postup by mohl být trochu Calgonu do mísy na noc.

JABRAKA

Datum: 12.04.14 13:40

Ahoj. Já používám a funguje mi přípravek LARRIN. Prodává se to v 500ml balení a povoluje to vodní kámen ze všeho. Když to není přímo pod vodou, tak to na věcech s v. kamenem pění. Dal jsem to sousedovi na opravdu zanedbanýho záchodu a do rána ho měli jako nový. Protže nechtěl čekat až to zapůsobi samovolně, trochu tomu pomáhal kusem dřeva. Je v tom 5% kyselina citronová a 10-25% kyselina orthofosforečná. Je dobré si přečíst návod k použití. Na některé věci-mramor, kámen, hliník, starší smalty, laky a dřevo to není vhodné. Vyrábí to česká firma Styl. Tohle není reklama.

Datum: 12.04.14 16:08

Skutečně to doporučuji.Není nad přípravek,který vyrábí specializovaná firma.

JABRAKA

Datum: 12.04.14 15:13

nevím proč tazatele nutíte měnit mísu a strašíte zápachem. Kyselina chlorovodíková (čili solná) sice smrdí docela dost, ale v domácnosti se používají i smrdutější věci.

Radím :

1/ kupte litr solné kyseliny

2/ záchod prolejte teplou vodou

3/ do záchodu nalijte celou litrovou butylku kyseliny a nechte několik hodin tam, nejlépe přes noc do rána. Nezaplachujte a nelekněte se toho napěněného sajrajtu, co vám poleze z mísy. Ten příliš vysoko nevystoupí.

Možná celou tuto proceduru budete muset vícekrát opakovat, ale kamenec bude pryč.

Od: pb®
Datum: 12.04.14 18:29
Já bych tedy doma s chlorovodíkovou nic nedělala, v práci si zavírám digestoř a pouštím odtah i při pouhém přelévání. Dokáže být hodně nepŕíjemná, ne nadarmo je chlorovodík bojový plyn. Když bych si nevystačila s octem nebo kys. citronovou, sáhla bych po fosforečné, s tou pracuju ráda. Nesmrdí, nehrozí velké poletání a je hezky hustá.

Od: allesgute
Datum: 12.04.14 18:49

Měl jsem obdobný problém.Až v létě pojedete na dovolenou nalejte do WC litr octa.Za týden nebo 14 dní...se vrátíte do "kamene" štouchnete a celý odpadne.Noc,den nebo dva je na jakýkoliv přípravek málo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.