Otvory pro šrouby v keramice závěsného WC

Od: Datum: 11.04.14 13:25 odpovědí: 2 změna: 11.04.14 18:09
avatar

Zdravím, chci pověsit závěsné WC na podomítkový modul a jak to tak oměřuji a koukám na ty kotevní šrouby a otvory v keramice WC, tak zjišťuji, že otvor v keramice WC je o hodně větší (2x?) než průměr šroubů (včetně navlečené ochranné manžety na závitu), čímž pak bude výsledná poloha zavěšení na šroubech o něco výš než střed díry v keramice WC, takže se rozhodí i parametry (míry) pro připojení odpadového vývodu z WC a přívodu vody WC z nádržky podomítkového modulu. Je to podstatný zádrhel nebo ne? Ten posun zavěšení mimo osu je asi něco kolem 5-7 mm. Řešil někdo tento problém? Dá se třeba sehnat nějaká další vložka, která by se do otvoru vložila, by šroub procházel osou otvoru ve WC? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: virus*
Datum: 11.04.14 17:35

Také zdravím..podle mne Ti tam chybí vymezovací plastové vložky-návleky na šrouby ,které vymezují právě polohu šroubu vůči tělesu sedáku z keramiky.Ochranná manžeta-trubička na šroubech,kterou zmiňuješ je jen na ochranu závitů na šroubech ,ale není myšlena jako vymezovací pro polohu keram. sedáku.

doplněno 11.04.14 17:40:

Jen pro doplnění-ta vymezovací vložka je v podstatě kousek silnostěné plast.trubky (někdy s lemem někdy bez).která má vnější průměr dle otvoru v ker. sedáku a vnitřní otvor dle připevňovacích šroubů a délka je podle síly zadní strany sedáku v místě kudy procházejí šrouby.

doplněno 11.04.14 18:07:

Teď mne ještě napadlo..ty vymezovací vložky by měly být v balení spolu se šrouby atd. Pokud tam nebyly,lze je dokoupit (nebo reklamovat a žádat doplnění v prodejně),kde jsi WC kupoval. Jinak např. jsou k mání v OBI nebo ve spec. prodejně,kde tato WC prodávají.V nouzi nějaký kamarád soustružník,co by je vytočil z nějakého silonu-plastu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.14 18:09
avatar

jj dík, to mne právě taky napadlo, že tam musí něco takového být, ale k WC nic dalšího dodáno nebylo (a levný ten klozet zrovna nebyl, skoro 6 tis. Kč), ani u modulu pro zavěšení ne. Zkusím napsat dodavateli, zda to nemají a nebo se poptat někde u instalatérských potřeb.

doplněno 11.04.14 18:10:

no než něco napíšu, tak jsi doplnil svou odpověď, takže zkusím něco z toho, co jsi poradil, dík

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.