Střešní krytina eternit vs plech

Od: Datum: 09.04.14 17:07 odpovědí: 8 změna: 09.04.14 19:37

Zdravím přátelé,

máme rozestavěný hospodáský objekt, který je třeba dokončit, v projektu je jako střešní krytina vlnitý eternit, ten dneska ale neseženu. Tomu odpovídá i navržená skladba krovů. Střeba bude jednoduchá šikmá z jedná strany objektu na druhý se spádem 14° a rozměru 7x15m. Řeším otázku co tedy použít jako krytinu. Klasické tašky jsem tak nějak vyloučil, jednak má střecha malý spád a navíc by musely být použity silnější trámy. Původně jsem chtěl použít plech se vzorem tašek, ale tam je prý problém s kondezací vody. Našel jsem tedy http://www.cembrit.cz/vlnita-stresni-krytina/ jedná se v podstadě o dnešní podobu eternitu, což by bylo fajn. Ovšem už jsem se nějak nedopídil, jak je to s kvalitou materiálu a s jeho životností, mimo to co udává výrobce. Máte někdo nějaká reference, nebo nějaký jiný nápad co použít jako krytinu?

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.14 17:40

pest, pokud provedete krytinu dle technologických listů, nebude problém s kondenzací.

doplněno 09.04.14 18:03:

Olafe, onduline je vhodný na králikárnu. je to jen afaltový papír, co nedrží barvu.

doplněno 09.04.14 19:09:

Soused na chalupu dával onduline, když jsem mu říkal, že to v práci prodávám a museli jsme to skladovat v hale, před deštěm chráněno, nechtěl věřit. když po 3/4 roce začala olupovat barva, začal reklamací. neuspěl, páč neměl výdrž. Jeho střecha je flekatá jen trošku, páč barva šla dolů.

Ohodnoceno: 2x

Od: olaf71*
Datum: 09.04.14 19:29

má cenu oponovat? kdysi jsem ho pokládal na střechu a když jsem tam byl po cca. deseti letech, tak byl ready. dnes je to 18 let, tak se schválně mrknu, jak vypadá, až pojedu kolem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.04.14 19:32

olafe, každý máme nějakou zkušenost. Já jen sděluji co znám, co jsem viděl a podobně.

roky jsme měli podobné zboží na konsignační sklad, ale moc to zboží nešlo..

Datum: 09.04.14 19:37

v 95 roce mělo dost věcí podstatně jinou kvalitu. mimochodem eternitové šablony z Beronitu (fabrika přes kopec) ,jsem mohl mít "ve dvojce" za pár kaček, ale zkusil jsem Onduline.

Datum: 09.04.14 17:48

co třeba Onduline

Od: zde
Datum: 09.04.14 18:06

cembrit nepoužívat. Na 1/2 střechy máme cembrit a po 4 letech je to papír, na druhé polovině eternit z roku 1942 a dodnes drží. Holt azbest je azbest. Cembrit používá místo azbest. vláken papírové vlákno. Je to v podstatě cementokarton.

Datum: 09.04.14 18:36

Cembrit poskytuje na výrobky 15 letou záruku. Viz např. http://www.cembrit.cz/vlnita-a5/ a Záruční prohlášení. Zkuste se jim ozvat a třeba uspějete.

Datum: 09.04.14 18:58

museli změnit technologii, když je azbest závadný. až budete tu azbestovou střechu likvidovat, tak ekologicky a bude to něco stát

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.