Stavba garáže

Od: Datum: 09.04.14 16:06 odpovědí: 7 změna: 14.04.14 22:30

Zdravim,

chci na pozemku rodiného domu postavit garáž,

bude téměř zároveň s hranicí pozemku souseda ten je uplne v pohodě klidne se mnou podepise ze mu to nevadí,

stavba by mela byt na betonovývh 12cti patkách a podlaha sterk a na tom zamkovka ,garáž bude smontována z jeklu a přišroubovaná k patkám,tudíž kdykoliv se da rozebrat ,na bokách budou sendvičové izolační desky ,rozměry 6x3,5 a vyska cca 2,7metru.Je nutné to oznamovat a kam by mel smerovat spád střechy?

a nevadí že mezi garáží a druhým zahradím domkem bude ulička jen cca 0,5metru predem díky za rady nechce se mi moc na urad...u nas ti rýpalové určitě něco najdou díky za info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 09.04.14 16:09

Garaz prohlaste za pristresek, bez pevneho zakladu. A podivejte se dos tavebniho zakona, co se o tam o tom pise.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzakl*
Datum: 09.04.14 20:24

Takže,

zdali to chápu dobře nemusím nic ohlašovat pokud s tím soused bude souhlasit?

A ty betonové patky jsou nejako specifikovány nebo jak uznam za vhodné?

a poslední hloupá otázka mohl bych místo obrubníku mezi patky udělat stracené bednění cca 2 tvárnice do zemé a jedna navrch zároveňs patkami?

díky za odpovědi a atrpělivost honza

Od: paw®
Datum: 09.04.14 23:06

Tak do hloubky neporadim. Jestli si chcete byt uplne jisty, tak zajdete na stavebni urad ve svem meste. Myslim, ze nejsou nijak stouravi, ale vetsinou odpovidaji jenom na polozene dotazy. Cili nakreslete si to na papir a hura se zeptat. Jestli se stavebniho uradu bojite, tak zkuste nejakeho projektanta, ktery zna mistni pomery. A nebo si zajedte so vedlejsiho mesta na satavebni urad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasss144*
Datum: 14.04.14 11:57

Dobrý den,

bohužel, zmíněnou stavbu NELZE prohlásit za stavbu bez pevného zakladu. Vámi popsaná stavba je pevně spojena se zemí a naplňuje tak podstatu stavby dle SZ. Návštěvě stavebního úřadu se však nevyhnete z jiného důvodu - kvůli odstupové vzdálenosti od hranice pozemku menší jak 2m.

Tomáš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzakl*
Datum: 14.04.14 17:20

Abych to upřesnil,

konstrukce nebude zabetonovaná do patek ale přišroubovaná na hmoždinky k patkám.

A co se týká 2m na hranice k pozemku,soused mi to podepsal souhlas se stavbou na hranici jeho pozemku kde je stejne příjezdová cesta.A ostatní sousedy nemám až přes silnici.Když to pujdu dat na úřad budou chtít asi projekt a ten nemám jelikož to bude svépomocí i když jsem živnostník a dělám tyto konstrukce...

Myslíte tedy ,že bude problém.Díky za rady

Od: buss®
Datum: 14.04.14 12:17

Já bych vá na úřad doporučova zajít a domluvit se na něčem, jinak se třeba ozve anonymní rýpal, soused si to rozmyslí až to bude stát...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 22:30

Z ného pohledu se mi situace jeví jako jednoznačná. Územní rozhodnutí, územní souhlas, popřípadě veřejnoprávní smlouva, avšak po předchozím projednání výjimky z ustanovení § 25 odst. 5 vyhlášky č. 501/2006 Sb., nebude-li stavební záměr v souladu s charakterem stávající zástavby; zde se bude řešit např. i údržba stavby ve vztahu k 50 cm rozestupu sousedících staveb; byť souhlas vlastníka této nemovitosti nepotřebujete, předpokládám, že stavební přad obměkčí. Pokud jde o následný povolovací proces po povolení umístění stavby zde to ponechám na příslušném stavebním úřadě, neboť tato problematika bude v blízké době upřesněna Ministerstvem pro místní rozvoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.