Jakou krytinu?

Od: Datum: 08.04.14 22:57 odpovědí: 6 změna: 09.04.14 13:17

Jakou dát krytinu na starou stodolu s výbornými krovy. Je tam bobrovky, ale už se sype. Nějakou lehkou co nejlevnější trvanlivou na 400m2. Poraďte prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.14 23:28
avatar

Zdravím,
lehkou, levnou a trvanlivou - pak jedině nějakou plechovou krytinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.14 06:33

Máte Bobrovky, ty jsou o 20kg/m2 těžší než betonové tašky, pokud chcete krytinu která bude vycházet nejlépe v poměru cena/životnost, tak vemte zase tašky, teď jso všude jarní slevy nekde až 40% a pokud jsou latě v pořádku, tak betonky budou na ně pasovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.04.14 08:53
avatar

Musím souhlasit s dragonczem, čímkoliv nahradíte bobrovky, bude to lehčí. Osobně bych šel do nejlevnější betonové tašky typu Beta, či Besk.

Musím se ale usmívat nad větou "s výbornými krovy. Je tam bobrovky, ale už se sype" jak můžou být výborné, když tam roky mají špatné tašky...

To je ten náhled vlastníka a odborníka..

doplněno 09.04.14 10:17:

Pane tazateli m...

Samozřejmě že jsem se Vás něchtěl dotknou, proto jsem Vás vyjímečně ani neoslovil nickem, neboť mi to přišlo nepatřičné.

"Samozřejmě že jsem diletan" myslím že jen přeháníte.

Jen z profesního pohledu, často, (velice často) přijedu na stavbu a majitel je trošku na mne nazloben, páč mu sděluji, to co nechce vidět. Že zde je ve dřevě brouček, tady je uhnilá hlava trámu a podobně. Předtím mne povídal, že krov je OK.

Pokud jsem se vás nějak dotkl, omlouvám se.

doplněno 09.04.14 14:30:

Pane m...,

pokud je krov tak jak popisujete, laťě můžete předělat na jinou rozteč, (nebo je nechat podle toho jak byly bobrovky položeny). Pak položíte tašky jak jsem již zmínil, a bude bez problému více jak 50 let. Střecha bude odlečena tak o 50% ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 09.04.14 10:08

Samozřejmě že jsem diletant, ale jde o stodolu s půdorysem cca 22x12m, suchou hliněnou podlahou, na mírném skalnatém brdku s vratama naproti, čili větranou, bez stropu-půdy, je zevnitř vidět každá taška, ale je to výška. Asi si dovedete představit ty trámy na krovech. je to 100 let staré, ale mně se to jeví ve výborném stavu, v létě sálají tašky do stodoly až nepříjemné teplo, ale to je jiná. Jak jsou staré Bobrovky nevím, ale občas někde nějaká pukne a postupně sjíždí dolů, ale nikde celá nechybí. A lézt na tu střechu do té výšky kvůli pěti puklým taškám ročně nechci po 33letém synovi. A přeložit tu Bobrovku a vyházet ty špatné mi přijde jako neúčelná zbytečný práce, protože podle mých pozorování zase občas nějaká pukne. Já uvažuji dát nějaké nové tašky, Bobrovky ne, nevěřím jim z důvodu trvanlivosti a nechtěl bych dát za krytinu třeba s novými latěmy na těch 400m2 víc jak 100tisíc za materiál. A chtěl bych to nechat udělat firmou na klíč !

Od: moula*
Datum: 09.04.14 12:38

Vaše omluva není na místě, nikterak jste se mne nedotkl, ale vaše vyjádření bylo nekonkrétní. Protože jste znalý, tak se Vás zeptám, co byste si osobně dal na stodolu se zdravými krovy po |Bobrovce(klidně přelaťovat), kde budou zemědělské stroje, abyste tam nemusel dalších 40 let lést? A nevyhazoval zbytečně peníze ! A klidně mne oslovujte moulo, dal jsem si to schválně, je to takové osvobozující bez zábran něco říct :) !

Datum: 09.04.14 13:17

Jak zde ji nastínil milancukrar, dal bych tam KMBETU nebo třeba BESK, je třeba, ale podrobněji prohlédnout krovy, pokud do nich přímo nezatýkalo, tak mohou být zachovalé, ale také nemusí, často jsou vyhnilé pod krytinou a ze spoda nemusí být nic vidět, latě také mohou být zachovalé, ale také nemusí a třeba bude stačit vyměnit jich jen několik, to se často pozná až po sundání krytiny, proto je třeba mít v záloze připravenou variantu, kdy bude třeba nějaké latě, nebo trám vyměnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.