Můžu stavební suť roztáhnout po zahradě?

Od: Datum: 08.04.14 15:27 odpovědí: 14 změna: 09.04.14 14:10

Dobrý den všem,

po rekonstrukci RD mi na zahradě zůstala velká hromada suti ( omítky, cihly, dlaždičky apod. ) Musím tuto suť recyklovat legálně někde na skládce, nebo jí můžu roztáhnout po části zahrady a zakrýt hlínou? Ptám se proto, jestli se to smí, nebo jestli se mám bát udání některého ze sousedů. Díky moc za odpovědi

H.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sut
Datum: 08.04.14 15:31

Nesmí, musíte to odvézt na skládku či sběrného dvora. U nás pro lidi s trvalým pobytem 2t/měs. zdarma. Každopádně si nemyslím, že by jste chtěl v zemi, která je plná cementu a nevím čeho všeho ještě něco pěstovat, nebo to dokonce pít ze studny, popř. kohoutku, až se to dostane do spodní vody.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.04.14 15:31

Rekl by jsem, ze Vas za to nikdo honit nebude, ale takovou "cunarnu" by jsem na zahrade nechtel. Ptom budete delat zahony a vyryvat korad bordel. Koupil jsem zahradu na stavbu a jeste po 4 letech stale nachazim ruzne strepy, je to dost hruza. Ted usetrite nekolik tisic za kontejner, ale pozdeji budete mozna litovat. Navic ke kolaudaci budou chtit papir o likvidaci odpadu

Ohodnoceno: 3x

Od: anonym12345
Datum: 08.04.14 15:33

At tak nebo tak, jen jedna rada, jestli tam pak v budoucnu budete chtit neco vykopat, budete si nadavat jak spacek. Rycem se to neda, krumpacem se nadrete a treba takovym motorovym vrtakem do takoveho podkladu diru taky neudelate.

Datum: 08.04.14 15:44

Kdysi jsme na vesnici koupili maličký domeček s obrovskou zahradou. Do té doby tam bydlel prý takový podivín, co si dojel jednou za půl roku nakoupit a jinak z domu nevylezl. No, začali jsme na zahradě budovat a sázet rostliny. To byl děs *smich*. Kde jsme zaryli cca 10cm do země, tam byly zakopány plechovky od rybiček. Prý ten člověk nic jiného při těch svých nákupech nenakupoval. Jen jeden druh rybiček *zed* Byly všude *ee*.

Takže jestli chcete, aby ste byl jednou z té Vaší navážky nešťastný, tak si ji na zahradu dejte.

Není ve Vašem okolí nějaká neudržovaná cesta? Tady vedou takové "polňačky" k lesu a teď z jara jsou tam obrovské rygoly. Tam se dá suť také navážet.

Datum: 08.04.14 15:49

Take jsme opravili nekolik okolnich cest :)

Od: hudzi*
Datum: 08.04.14 16:22

Na zahradu bych si to dal jen za předpokladu, že na to přijde ještě třeba metr zeminy, jinak také neé. Jinak koukám že to řeším podobně jako hodně dalších lidí, bůh žehnej starýmu úvozu u lesa...tam se toho vejde... :D

Možná je to na jednu stranu humusárna, na druhou stranu úvoz je dle slov majitele stejně potřeba zavést, tak, aby se přez něj dalo přejíždět traktorem a taky je malinko na vině politika odpadového hospodářství v našem městě, kdy za tunu suti chtějí 1000-4000 korun, asi podle toho jak se zrovna vyspí...pak to vydrtí a nakonec ještě hezky prodají zase někam pod dálnici...to je byznys, dělám to špatně asi no. :D

doplněno 08.04.14 16:23:

BTW: Teď jsem si ještě vzpomněl, jak někde na severu rekultivovali staré odkaliště či co a novináři je tam nachytali jak tam naváží kamiony a kamiony starých pneumatik, většinou z Německa...a podle Geosanu, nebo kdo to tam tenkrát dělal, to tak bylo správně a podle předpisů, neb ty pneumatiky tam sloužily jako jakási roznášecí vrstva. :D :D :D To jsemse smál, až jsem se za břicho popadal. :D

Od: host
Datum: 08.04.14 17:21

Na řízené skládce stavební suť recyklují, tedy prosejí, roztřídějí, rozemelou atd. a pak podle druhu znovu použijí. Někteří milovníci skalky ši dokonce starou stabební suť a kamenivo vozí na zahradu, dělají hromadu a pak na ní dávají kameny, zeminu a skalničky. Na zahradě je lepší mít místo skalky pár rybízů, angrešty, kanadskou borůvku, různé ovocné stromy, nebo pár hezkých keřů, takže suť je lepší nechat odvést a je to pro vás i pro budoucí uživatele zahrádky lepší.

Od: buss®
Datum: 08.04.14 17:22

No když vám to nebude vadit, tak co se ptáte? Zarovnejte s tím něco.

Datum: 08.04.14 19:51

zkuste se zeptat na obci, jestli s částí suti nechtějí něco zarovnat. Určite je lepší to vyvézt na příslušnou skládku. Cihelná drť s pískem se myslím na zpevnění kolejí polních cest dá použít. Zkuste to uplatnit na více místech. Kachličky jistě na skládku.

Datum: 08.04.14 20:06

Ahoj. To navezení do nějakého ragolu, jsem taky využil. Obec potřebovala zavézt velkou díru uprostřed návsi a tak mi tam padlo asi 40 Tater a dalšími 38 si známí zvětšili dvorek. Pravda, bylo v tom dost hlíny i kamení. Na skládku by to stálo asi milion za skládkování. Takhle jsem cvaknul jen UDSa a dvě Tatry. Pod drn bych ten čubr ale taky nedával.

Datum: 08.04.14 20:11

Honzo, nevím jak kvalitní máte suť. Nevím kolik hlíny chcete dát navrch. Ale když Vás bude soused chtít napráskat, že tam zakopáváte eternit, tak jak se budete bránit.

Já navozil k ségře na zahradu několik kubíků, vše se zahrnulo zeminou a roste krásná travička.

Datum: 08.04.14 20:34

bránil by se normálně . . . lopatou souseda po hlavě

Od: honzaaa
Datum: 09.04.14 12:41

Díky všem za odpovědi..co se týče pěstování, tak to opravdu nebudu..už dnes je ta má zahrada hrbolatá a všude něco vykukuje..v lepším případě kámen, v horším asfalt či kus kabelu..tipuji, že tam kdysi byla skládka nebo nevím..Musel bych sundat počítám metr na ploše cca 600 m2, aby se z toho dala udělat "zdravá" zahrada..na to nemám finance, tak jsem myslel, že bych jen zarovnal, navezl trochu hlíny a pěstoval jen trávu No jo no..asi tedy ne..budeme šetřit a suť odvezeme..díky

Datum: 09.04.14 14:10

Honzo. Zkus ji nabídnout. Tahle suť se fakt výborně hodí na rovnání cest. Dotyčný si ji sám naloží a odveze.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.