Výměna topnice bojleru

Od: Datum: 08.04.14 07:29 odpovědí: 6 změna: 28.02.16 17:31

Zdravím

Koupil jsem novou topnou spirálu do bojleru Ariston 15 l, 1200 W. Použil jsem staré těsnění, které vypadá nepoškozené. Po utažení a natlakování kolem těsnění proniká voda. Mám strach dotáhnout víc, abych nezničil šroub a nebo nádrž. Když jsem těsnění před výměnou demontoval, zdálo se mě, jako by bylo něčím natřené. Něco jako vazelína. Ale možná se mýlím. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.14 08:43

Vlado, tou vazelínou se to maže právě proto, aby se těsnění hned nekouslo a nezdeformovalo se. Zkuste to rozebrat, možná už uvidíte, že těsnění není v dobré kondici a když ano, mázněte ho a zkuste utáhnout znovu.

Jinak bych zkusil koupit těsnění nové. Utahujte s citem, ale zase se s tím nepárejte, nějaký moment tam být musí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.14 09:13

A teče to opravdu kolem těsnění? Já měl kdysi Ariston a byl to takový papírák, že po pár letech prorezl a kapal právě pár cm od příruby. Jde o to, že je tam tak tenký plech, že na přírubu spirály je dobré mít symetrický pákový klíč a točit velmi s citem. Pokud to povolujete obyč klíčem, nebo nějakým hasákem, tak je ten plech kolem příruby mechanicky namáhán, kroutí se, oprýská se smalt zevnitř a prorezne..

doplněno 08.04.14 11:24:

V tom Aristonu jsem měnil spirálu každý rok a po třetí výměně začal kapat. Cca o půl roku jsem mu prodloužil život zalepením epoxidem. Byl to neuvěřitelný šunt. Ani ve sběru by za něj nic nebylo, protože nic nevážil. Teď mám cca deset let Tatramat a stále původní spirála (ťuk, ťuk), přitom spotřeba teplé vody je kvůli děckám od té doby o dost větší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.14 17:44
avatar

Nezbyde,než těsnění vyměnit,nebo těsnění namazat oboustraně silikonem,nejlépe silikonem na motory a znovu s citem dotáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 19:46

Zdravím . Těsnění u bojleru je neustálý problém. Odmítám dělat. Proto mám rád Dražice - suchá jímka. Já vím máte 15l. Nepoužívat staré těsnění. Když něco rozdělám těsnění okamžitě vyhazuji. Pokud nejde jinak , tak mám osvědčený u gumových těsnění ho trošku povařit. Možná řeknu blbost , ale jako by mělo tvarovou paměť a to vyvaření tomu pomáhalo. Co se týče nějakého maziva , tak po něm těsnění zase klouže a např. u tatramatu po dotažení se ,, vcucne" dovnitř. Tak že nemažu. Ale abych nekecal , jednou mne zachránilo lepidlo , které se použivá na lepení oken automobilu. Přeji hodně štěstí a pevné nervy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fotozdenek
Datum: 28.02.16 17:31

Spousta Vás tady píše, o vazelíně, lepidlu. Mají tyto vaše přípravky atest pro styk s pitnou vodou. Uvědomte si, že tuto vodu z boileru dost často polknete, třeba při mytí zubu, nebo děti se třeba napijí z kohoutku .

Jednou mně instalatér (vyučený) zalepil právě toto těsnění chemoprenem. A musel se boiler i potrubí nechat odborně vyčistit. Protože z té vody šel takový zápach, že jste si ani nemohli umýt ruce!

Zdeněk.

P.S.: Mně je známý jeden přípravek s atestem pro styk s pitnou vodou a to - LUKOSAN M 14.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 20:49
avatar

Při výměně měním i těsnění. I když vypadá dobče, tak je to pár korun a jistota ve funkčnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.