Štuk- výroba

Od: Datum: 07.04.14 23:03 odpovědí: 4 změna: 08.04.14 12:57

Dobrý den je lepší na výrobu štuku vyhašené vápnokaše smýchat s jemným pískem a nebo s vápeným hydrátem z pytle..?

a jáký je poměr, vápno, písek, cement.. Moc děkuji .P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.14 23:18

no kdysi dávno jsme to dělali 1:1 (hašené vápno-písek) nechalo se to den odstát pak přecedilo přes jemné síto přidala se do kýbla sádra (asi půl lopaty) a štukovalo se.Ale v dnešní době se to nevyplatí vždyť ten pytel zas tolik nestojí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 07.04.14 23:59
Rozhodne vapno. Idealne tak rok az 2 ulezene v dire.
doplněno 08.04.14 00:00: Zalezi.kolik toho budete natahovat. Na mensi plochy asi.kupte pytlovanou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.04.14 08:07

přidávám se k paw: vápno alespoň rok, dva namočené a odleželé. Pro namočení je vhodná třeba starší zcela čistá plastová popelnice, vápno nesmí vyschnout, stále musí být mokré. Štuk se míchá z úplně suchého jemného štukového písečku s vápennou kaší. Už se neředí.

Pokud nemáte odleželé vápno a nechcete čekat, asi si koupíte štuk hotový v pytli, nebo na štukování panelů v paneláku Keraštuk v plastovém kýblu s víkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 12:57

Ahoj. Při možnosti. si dneska koupit hotový a hlavně jemný štuk, už bych si ten doma míchanej nedělal. V druhé půlce 80tých let jsem získal tzv. Mladějovský jemný žlutý písek a ten jsme za sucha míchali s práškovým vyhašeným vápnem. Lopatou na zemi na liňáku. Potom v míchačce i s vodou. Výsledek nebyl až tak dobrý, jak jsem očekával. Hmota dost čárovala kůli malým kamínkům. Později jsem to zkoušel nějak zabrušovat, a dokonce ještě znova zatočit dnešním kupovaným štukem. Bylo to zbytečně pracný a už bych do toho nešel. A Střelečský sklářský písek na to taky není vhodný. Je dost hladový. Je, ale vhodný na zasypávání zámkových skládaček.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.