Stavební povolení

Od: Datum: 06.04.14 17:12 odpovědí: 1 změna: 06.04.14 20:28

Zdravím, měl bych dotaz, s manželem jsme plánovali stavbu RD a tak jsme hledali nějaký ten pozemek, když jse ho našli, objevil se problém.
Stavba na pozemku může být v případě, že je hranice prý pozemnku 50m od zpevněné plochy. Náš pozemek byl 70

Dohodli jsm se tedy ústně se stavebním úřadem, krz realitku, že si navezeme na konec zpevněné plochy ulice 20m stěrku, na vlastní náklady, tudíž bude pak vše ok ...koupili jsme pozemek a najednou to tak nejde a mětso nám poslalo vypracovyný návrh příjezdové cesty, kterou máme udělat, s osvětlením std, kalkulace na 1,8mil a pak bezplatně převést městu, pak prý povolení dostaneme.
A to jsme vlastníci příjezdové cesty jen 1/7 ...tudíž má cesta 7 majitelů, ale vše máme platit my?
POdle mě pěkná blbost, má někdo podobnou zkušenost? Co s tím?
Pozemek je vedený jako ostatní plocha, a kdyby jsme stavěli do 150m2, stačí to jen nějak ohlásit? Je pak toto vše potřeba? Díky moc za rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 20:28
avatar

město trvá na vybudování příjezdové cesty zřejmě v souladu s platnou legislativou. Platit sami nic nemusíte, ale pokud ostatní vlastníci cesty nechtějí přispět resp. jim stačí stávajcí příjezd, je to problém. K novostabě domu by měl být příjezd zajištěn. Trochu mě udivuje, že město Vám nevýjde vstříc, ale si nemá na financování cesty vyčleněné prostředky, jak to tak bývá. Tak trošku začarovaný kruh. Mě příjde docela nehorázné, aby po stavebníkovi požadovali výstavbu osvtlení a stavebník jim to pak převedel bezúplatně do správy a majetku. To je šílené. Tomo říkám podpora bydlení, a zaráží mě jak všichni chválí tento "režim".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.