Výstavba plotu

Od: Datum: 06.04.14 14:37 odpovědí: 8 změna: 06.04.14 23:54
Dobrý den rádcové
Obracím se na vás s prosbou o rady. Budu potřebovat vystavět plot. Bude to celkem 26 metrů v jedné řadě. Tedy pouze jedna strana. Protože s takovou záležitostí nemám zkušenosti, napadlo mne následující. Nakoupit všechny potřebné věci a držet se krok po kroku rad zde vyřčených. Je to dobrý nápad?
Plot chci jednoduchý. Sloupky a pletivo. Poplastované. Výška 180 cm. Největší oříšek vidím v nasazení a natažení samotného pletiva. Jisté řešení by bylo někomu zaplatit tento úkon. Tak co s tím? Jsem ze Slaného.
Díky a pěkný den.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: david9*
Datum: 06.04.14 14:58

Já bych teda největší problém viděl v hloubení děr pro sloupky, chce to nějaký vrták a aby to bylo rovně. Pletivo pak už nějak našponujete, jsou na to různá udělátka.

http://www.wiremetal.cz/popla…plastovane-pletivo-navod.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 06.04.14 15:08

já bych naopak měl problém s natažením pletiva. zabetonovat sloupek svisle a v lajně do vyvrtané díry je pohoda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david9*
Datum: 06.04.14 15:12

Nj, ale kdo se s tím má vrtat? :)

Na to natažení jsou třeba pak 2 lidi a podle toho návodu, pokud máš pletivo bez zapletených napínacích drátů - což se te´d hodně dělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 06.04.14 15:21

motorový za pětikilo z půjčovny. také pro dva lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kladivko
Datum: 06.04.14 15:28
Na otvory do země mám vrták a k tomu měkkou zem. Dobře přístupný terén. Sklon je tak pět stupňů. Ono i založení samotných sloupků nebude žádná legrace. Nadělat otvory a sloupky zabetonovat problém nebude, ale teď kolik budou ze země čumět. Pokud je mírný sklon, tak kolik by měl být sloupek první a poslední? Vzpěry se umisťují do země jak? Trošku ve mě převládá myšlenka věci nakoupit a k samotné realizaci vzít člověka co to umí.
Od: david9*
Datum: 06.04.14 15:43

Ještě máte sklon? Tak to už je trochu výzva, s řemeslníkem si ušetříte nervy, doporučuju. Vzpěry se umisťují pod úhlem 45 stupňů, taky zabetonovat a ke sloupku přištoubovat nebo přivařit.

doplněno 06.04.14 15:44:

Njedřív bych dal sloupek a až beton zatvrdne, tak vzpěru, ať si s tím nehnete.

doplněno 06.04.14 15:54:

Tu výšku sloupků bych asi změřil nivelákem, ale jak tam pak táhnout pletivo... no asi to budete muset nějak popřerušovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 23:48
avatar

Pro alespoň trochu zručného maníka je to hračka. Popíšu stavbu plotu v délce 25 metrů, který jsem stavěl na podzim. Jako bonbónek ještě v plotě je branka. Jo a stavěl jsem sám.

Při výšce pletiva 180 cm se v odstupu maximálně 3 metry zabetonují sloupky dlouhé 2,5 metru tak, aby končily ve výšce 190 cm nad terénem. Při udávané délce stačí vzpěry na prvním a na posledním sloupku. U země, v polovině výšky pletiva a ve 180 cm připevníte nosné dráty pomocí napínáků u prvního a posledního sloupku. Dráty ještě nešponujte, připevněte je v uvedených vzdálenostech ke sloupkům. Tedˇ je můžete přiměřeně napnout. Potom přidrátujete pletivo k prvnímu sloupku a už zvenku rozbalujete pletivo (použijete samozřejmě to bez zapletených napínacích drátů). Nějakých nerovností terénu se nebojte, pletivo se samo vytvaruje. Pletivo při rozbalování cca po 50 cm zahákněte za horní nosný drát a s citem napínejte (stačí potahovat jen prsty, při finálním zapletení na vrchní i spodní drát se pletivo vypne). Na konci opět pletivo zkrácené na potřebnou délku připevníte na koncový sloupek. A teď oko po oku zaháknete za vrchní a spodní drát. Cca po 60 až 80 cm drátem pletivo připevníte na středový nosný drát, napínáky došponujete, ale s citem ať drát nepřetrhnete. A můžete na pivo, nebo pro sladkou odměnu od manželky.

doplněno 06.04.14 23:54:

Vzpěry - jak je psáno výše 45° a do dvou třetin sloupku. Jo a samozřejmostí je že vlastní realizace plotu se dělá až po důkladném vytvrdnutí betonu (doporučeno 21 dní)!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david9*
Datum: 06.04.14 23:54

No já nevím, kolik dělá 5° převýšení na 25 metrech, nejsem geodet, ale asi máte pravdu a to pletivo se nějak vytvaruje, ještě když tam není podezdívka. Na nivelák teda kašlat a vzít to, ať každej sloupek čumí nad terénem stejně vysoko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.