Jaký rozdělovač pro podl.topení

Od: Datum: 06.04.14 08:51 odpovědí: 4 změna: 06.04.14 18:19

Zajímalo by mne jaký by se volil rozdělovač podlah.topení když jsou v domě dva zdroje tepla - kotel na tuhá paliva a tepelné čerpadlo (vzduch voda) a v systému je akumulačení 1000l nádrž. Topení je kombinované (5 okruhů podlahovky) a radiátory (5 těles) . Viděl jsem rozdělovače bud pro nízkoteplotní a nebo bud pro vysokoteplotní spád . Jaký se volí tedy rozdělovač když se topí kotlem na tuhá paliva a tepelným čerpadlem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 10:23

Zdravím . Pokud jsem dobře rozuměl vaší otázce , tak vám jde o to jestli by měl být u rozdělovače termostatický ventil nebo ne. Záleží na tom jak máte vedené rozvody . Máte tam vsazenou AN tak předpokládám , že teplotu výstupní vody budete upravovat hned na ni a v tom případě by nemusel být u rozdělovača termostatický ventil. Pokud ho tam dáte ( není to zase taková položka) tak to není na škodu věci a máte to 2x hlídaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zvedavy
Datum: 06.04.14 12:08

O.k.tento by tedy vyhovoval na ten topný systém? http://www.ivarcs.cz/cz/ivar-…esovacim-ventilem-ivar-unimix

Datum: 06.04.14 15:40

Pokud nevíte co s penězma , tak proč né. Dá se sehnat s průtokoměrama a čerpadlem za 8,5 tis. A nebo vám ho může topenář sestavit a odečíst vám dph a vyjde ještě o hodně levněji. Já jsem si pro sebe sestavil 5 okruhový za necelých 5 tis. Skříň vychází kolem 2 tis , ale můžete si to zasekat a nebo přistavit např. ze zbytku sádrošu a dát tam plastový dvířka za pár korun.

doplněno 06.04.14 15:52:

teď mne napadlo - vy to budete mít kombinovaný s tepelným čerpadlem , tak že radiátory už jsou nachystaný na nízký tepelný spád. Oboje půjde přes AN . Na ní budete mít čerpadlo ,směšovač a od něho rozbočení na podlahovku a radiátory. Tak vy byste mohl dát rozdělovač bez čerpadla. To by mělo utáhnout. Ale to by chtělo vidět a propočítat. Ale to by vše měl vědět váš topenář .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zvedavy
Datum: 06.04.14 18:19

O.k. nechám to na topenáři . I tak díky za názor . Hezký den přeji .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.