Lze napsat trvalé bydliště na evidenční číslo

Od: Datum: 06.04.14 08:01 odpovědí: 7 změna: 06.04.14 09:32
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 06.04.14 08:23
avatar
Dle meho názoru to lze. Alespoň u nas. Meli jsme trvaly pobyt na chalupě , ktera mela jen evidencni cislo. Jsem z ol kraje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: evidencnicislo
Datum: 06.04.14 08:35

Ale to ta chata/chalupa musí být určena k trvalému bydlení ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 06.04.14 08:40
avatar
Přesně to nevim. Zkuste pockat na další reakci. Je pravda že v chalupě se dalo bydlet trvale. V létě i v zimě.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 08:52

V budově určené k rekreaci, tj. má číslo evidenční, můžete mít normálně přihlášený trvalý pobyt. Několik lidí, kteří to mají, znám. Nebo si myslíte, že kdo má trvalý pobyt hlášený na radnici, že je určena k trvalému obývání?

doplněno 06.04.14 08:59:

Hope, pokud to má evidenční číslo, tak to má kolaudaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 06.04.14 08:56
avatar

Já myslím, že ne. Přihlásit ae k trvalému pobytu lze asi jen do zkolaudovaného objektu, což různé "nouzovky" nebo rekreační chatky nebývají. Ale je to jen moje teorie, počkejte na kolegy, které jsou odborníci na legislativu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 06.04.14 09:00

bez problémů pokud je chata určena pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci

Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci (dále jen "objekt")

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 06.04.14 09:32

Zjistíte to nejlépe, když si přečtete § 10 zákona o evidenci obyvatel a ne možná, snad ...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.