Pronájem a provize

Od: Datum: 05.04.14 23:33 odpovědí: 4 změna: 06.04.14 15:33

Možná s tím má někdo více zkušeností než já. Potřebuji pronajmout kancelář a vzhledem k různorodosti poplatků makléřům jsem se zamyslel nad tím, jaký je v těch poplatcích vlastně systém. Jedná se o to, že si maklíř účtuje poplatky někdy včetně energií nekdy bez energií a mě by zajímalo, jestli je v tom nějaké nepsané pravidlo nebo jestli je na to dokonce nějaký paragraf ohledně provizí realitních makléřů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.04.14 23:38

Dobrý den, myslím, že v tom není žádné pravidlo - tedy, snad jen pravidlo určité slušnosti a "nepřehánět to". U pronájmu bytů je provize většinou ve výši jednoho nájmu. Pokud by byla možnost pronájmu bez realitní kanceláře, tak je to lepší řešení. Zdravím!

doplněno 05.04.14 23:55:

No, když zase uvážíte, kolik je na trhu realitních kanceláří, tak ten výdělek možná nebude tak slavný. Také se musí hodně snažit o zájem zákazníků, protože nabídka je veliká. Záleží na tom, co je pro Vás výhodnější - zda kancelář "holá" nebo vybavená a včetně platby za energie.

doplněno 06.04.14 00:04:

Aha, možná jsem ten dotaz nepochopil přesně. Tak, to bych si vybral tu serióznější realitku, která má nižší provizi (bez započítání energií). Jinak, velkým hitem jsou kanceláře virtuální.

Myslím, že pod tímto pojmem se to dá dohledat na internetu.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3%A1ln%C3%AD_s%C3%ADdlo

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.04.14 23:46

Děkuji za odpověď. Překvapilo mě právě to, že pronájem kanceláře vyjde na 6000kč, poplatky pak na 3000kč, což dělá celkem zásadní rozdíl vzhledem k povaze tohoto poplatku. Jestli zaplatit 6tis a nebo 9tis za provizi mi přijde celkem dost velký rozdíl.

asi změním povolání a budu realitní makléř. přecejen 9tis provize za jednu nemovitost - když měsíčně pronajme 4 nemovistosti, tak se dostane na pěkné peníze (nějakých 36 tis / měsíc? :)) )

doplněno 05.04.14 23:58:

V podstatě moc na výběr nemám a do tohoto pronájmu zainvestiju. Jen jsem chtěl mít jasno v těch poplatcích. Informoval jsem se i v jiných realitních kanceláří a tam mi sdělili, že za provizi považují pouze výši pronájmu bez poplatků za energie.

Od: buss®
Datum: 06.04.14 10:07

Energii bych nechal hradit nájemci, ať si hradí co spotřebuje. Když dáte na ni málo, budete se hádat, když přestřelíte, budete možná vracet, neochotně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.14 15:33

možná jste můj dotaz špatně pochopil. tady jde o provizi včetně poplatků za energie, kterou si chce naučtovat makléř za zprostředkování == chce dosáhnout většího profitu tím, že si k provizi přimázne ještě cenu za energie. Je mi jasné že budu platit za energie a za pronájem vlastníkovi nemovistosti. Chtěl jsem vědět, jestli je to běžné že se platí makléři/zprostředkovateli provize VČETNĚ ENERGIÍ (přece energie platím za to, že spotřebovávám např el.proud a to za mě nikdo platit pochopitelně nebude, tak chápu, že za energie zaplatím, ale proč platit jednorázově za energie makléři, který jen zprostředkuje pronájem nemovistosti a se spotřebou el.proudu nemá žádnou vazbu)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.