Kabel na anténu a na satelit

Od: Datum: 05.04.14 23:00 odpovědí: 11 změna: 06.04.14 19:48

dobrý den, chtěl jsem se optat, zdali kabel na antému a na satelit je jeden a ten totožný.. nebo , v jaký v nic je rozdíl . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.04.14 23:07
avatar

Ano, většinou to bývá rozumný koaxiál z elektroobchodu nebo elektrovelkoobchodu, ale třeba prodlužovacího koaxu z hobbymarketu bych se možná bál...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.04.14 23:17

Ahoj. Viděl jsem koaxy s popiskem pro venkovní a vnitřní použití. Může jich být i více druhů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.04.14 00:01
avatar

Bavíme se o koaxu pro SAT a ANT, ty jsou pro vnitřní použití shodné. Koaxy pro venkovní použití mají zesílenou vnější izolaci, odolnější proti UV záření...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.04.14 23:27
avatar

prakticky se koaxy pro venkovní a vnitřní použití nerozlišují. Skutečností zůstává, že se vyrábějí různé koaxy - různé průřezy žíly, hustší x řidší stínění, jiná tloušťka vnější izolace. To je spíš z toho důvodu, že koaxy vyrábí víc firem a mají různé přepisy pro výstupní kontrolu. Tzn je jedno, jaký koax použijete. v práci používáme koax na cívce a používáme jak pro vnitřní tak pro venkovní použití jak na SAT, tak na FM tak i na STA. Nikdy nebyl problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 06.04.14 08:17

Zdravím

Kabel pro televizní anténu je dělaný pro frekvence do 1 GHz a kabel pro satelitní anténu do 3 GHz (zhruba). Na kratší vzdálenosti se rozdíl moc neprojeví (desítky metrů). Na delší vzálenost (stovky metrů) už se projeví rozdíl v kvalitě dielektrika a stínění. Záleží také na množství a kvalitě rozbočení, spojek a koncovek.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dfdffdf
Datum: 06.04.14 09:22

Aha,, řekněme jednoduše, že budu mít dvě patra.. v každým patře se to bude rozbočovat 3x vývody .. Je potřeba nějaký silnější kabel? vývodů je myslím celkem dost...nechtěl bych, aby to dělalo rotiku...a natahaných metrů kabelu bude také celkem dost...dohromady možná 100m..

Ještě bych se rád zeptal...Anténa a satelit nemůže víst v jednom kabelu, že? budu je mít sice v jednom vývodu...ale kabel samostatný, že ano?

Datum: 06.04.14 09:33
avatar
Kazda sat TV potřebuje samostatné kabel z paraboly . Bezna TV se da rozbocit ale právě zz duvodu přechodu na sat TV je výhodnější aby každá TV v domě mela svůj samostatný anténní privod
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 10:05

Ten rozdíl se projeví už při jednotkách či desítkách metrů. Stovky metrů již nelze bez zesílení na trase udělat i když použiješ hodně kvalitní kabel.

Např. hojně používáný koax. kabel 3C2V má útlum pro satelitní pásmo natolik vysoké(přesné číslo se neuvádí, ale mám změřeno že na cca 20m byl útlum na frekvenci 2500Mhz cca 45dB. Konvertory mají dle výrobce a typu na výstupu cca 70-80dBv, takže při použití takového kabelu na 20m už nebyl možný bezproblémový příjem.

Pro menší vnitřní rozvody používám Belden H121 a pro delší H125 či kabely od draka. Také kupuji noname kabel pro levnější instalace, kde hraje roli cena. Parametrově je na tom podobně jako belden, jen kvalita materiálů není tak na vysoké úrovni.

doplněno 06.04.14 10:07:

Další parametry kabelu mimo impedance jsou pro běžného smrtelníka při instalaci nedůležité. Až třeba v místě silného zarušení či souběžného vedení atd. se musí toto řešit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlada*
Datum: 06.04.14 14:55

Zdravím

Jelikož TV pozemní signál je zhruba do 1 GH a satelitní po konverzi od 1 GH do 3 GH, lze vést oba signály do jednoho přijímače jedním kabelem, samozřejmě tím kvalitnějším pro satelit. Signály se musí na vstupu sloučit slučovačem a na výstupu rozbočit rozbočovačem průchozím pro satelitní napájení. Problém může vzniknout při napájení televizního zesilovače, protože satelitní konvertor v satelitní anténě je téměř vždy napájený po kabelu. Pak je většinou nutné napájet televizní zesilovač antény před slučovačem. Jelikož přijímač komunikuje se satelitním konvertorem, musí být satelitní část pro každý přijímač řešena ze samostatného výstupu satelitního konvertoru (dělá se až 8 výstupů). Jinak by se dalo ladit pouze jedním přijímačem. Není to celé až tak jednoduché a těžko se to dá na pár řádcích vysvětlit. Snad jsem aspoň trochu pomohl pochopit problematiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 15:43
avatar

Protože od satelitní paraboly do zesilovače bude potřeba samostatný kabel,tak až pak je ho možno sloučit se signálem digiTV.To bude zřejmě až uvnitř.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 19:48

Myslím si ,že na vyriešenie rozvodu v poschodovom dome, kde treba pozemný- terest i satelitný signál je predurčený multiprepimač Multiswitch EMP Centauri ,alebo iní cca 120Eur ,ktorý može mať vstup 1-3-viac družíc + jeden teresterial vstup a počet rovnocenných výstupov 1-4-8-viac kde je všetko zosilnené a kvalitne zmiešané..Ak nemáte skúsenost so zlučovačmi ,rozbočovačmi a kablami, tak s projektom sa poradte v kamennom satelitnom obchode ,kde kúpite všetko a potom si to sám natiahnete -inak nemáte úspech

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.