Stavba a sousedi

Od: Datum: 04.04.14 18:37 odpovědí: 7 změna: 07.04.14 12:40
avatar

Zdravím rádce,

před chvílí jsem četla, že je nutná "mezera" mezi stavbami sousedících pozemků. My máme jiný problém. máme zahradu oplocenou jen halabala, ale jsou zde kamenné sloupky. Samozřejmě i stromy a keře. (maliny, ostružiny a pod.).

Jedná se mi o to, že sousední pozemek koupil nový majitel a pozemek si oplotil. ( vodorovně kládami). Na to začal stavět "dřevěnou stavbu" cca 4x7m. Pak natáhl elektřinu a pustil koně. A já se ptám...je to možné bez našeho vědomí a jestli ti koně musí být dobře vychovaní *smich* aby "žrali" jen svou potravu a ne naše stromy a keře. *zed*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.14 19:00

No, koně asi nevychováte k tomu, aby nežrali i Vaše stromy. K tomu musíte vychovat souseda. Respektive jej upozornit nato, že pro koně musí udělat takové oplocení, aby neměli možnost ožírat "sousedovo" *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 19:10
avatar

Dík...dobrá rada *smich*...to by mne nenapadlo ;)

Od: buss
Datum: 04.04.14 19:31

A já se ptám...je to možné bez našeho vědomí A já se ptám, pořídíte si psa, budete se sousedů ptát? Ohledně vašeho problému se podívejte do OZ, A to se natahují přes plot, nebo ty vaše rostliny přesahují na jeho pozemek? Ať zvýší ohradu, nebo vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.14 20:19
avatar

Předpokládala jsem, že když se jedná o zvířectvo, je ohlášení normální a nebo když někdo postaví stavbu a vy tam máte kořeny starších stromů, které samozřejmě nepřesahují náš pozemek, tak základy poškozují stomy od kořene. Ty stromy tam sázel ještě děda. A malinoví musí mít také slunce, ktaré teď bihužel musím přemístit. Přinejlepším jsem měla na mysli alespoň trochu slušnosti a oznámit to sousedům. Ale to je asi dneska pasé.*zed*

Datum: 05.04.14 00:03
avatar

Koně celoročně smrdí, to bych viděl jako největší problém a taky přitahují hmyz. Neříkám abyste se se sousedem začala hádat, ale pokud je to takový sobec a nekomunikativní typ, prostě nafoťte jeho pravděpodobně černé stavby a zajděte na stavební úřad. Informujte se, zda na jeho pozemku byly povoleny nějaké stavby a pokud ano, jak je možné, že jste nebyla přizvána jako účastník stavebního řízení. Sepište stížnost, doložte fotografie a požadujte prošetření a případné odstranění černých staveb. Není možné, aby Vás soused takovým hrubým způsobem omezoval. Postavit neprůhledný plot, který způsobuje stínění, to taky není úplně v pořádku. A kdoví jak je to s jeho chovem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.14 11:08
avatar

když někdo postaví stavbu a vy tam máte kořeny starších stromů, které samozřejmě nepřesahují náš pozemek, tak základy poškozují stromy od kořene. Ty stromy tam sázel ještě děda

Nějak nerozumím této větě.Kořeny stromu které nepřesahují Váš pozemek poškozují základy stromy od kořene na jeho pozemku? V případě že má tu stáj ze dřeva na betonových patkách a 3 m od Vašeho plotu nemusí nikde takovou stavbu hlásit ani žádat o povolení.

doplněno 07.04.14 17:05:

Chápu to tak že Vy můžete vše protože děda kdysi vysázel stromy a soused na svém pozemku nemůže nic.Strom má mnoho kořenu a nějaký useknutý mu nevadí. Nic přeci nemusíte kácet. Nejméně polovinu kořenu má u Vás.Jde jen o to se rozumně domluvit ovšem podle Vašich názoru nevím nevím...Každý by si měl svůj majetek zabazpečit sám. Berte to z té lepší stránky. Koňský trus je výborné hnojivo a tak Vám sousedovi koně budou zdarma hnojit ty kořeny co tam ještě zústali.Určitě sosed koňák nebude chtít za hnojení platit. A patky 1x1m ty se snad nedávali ani pod kravín. Zkuste to ještě jednou změřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 12:40
avatar

Tak jsem znovu jukla do zahrady a jeho stavba má "patky" celkem 4 a zalité betonem, ktarý sousedí zároveň s naším plotem. stromy jsou od našeho plotu cca 1m. Předpokládám, že kořeny se "neusměrnili" a lezou drze k sousedům a tudíž je musel vidět, když kopal jámu pod ty patky." 1mx1m. Ale přece neodstraním stromy, které rodí, jen proto, aby soused mohl vedle postavit výběh pro koně. Není nějaké pravodlo " kdo dřív přijde...". Děda, když sázel stromky, tak vedle byla 3metrová cesta pro traktory a pak teprve sousedil pozemek. Takže nepředpokládal, že kořeny budou někomu vadit.

Soused pozemek koupil s tou cestou, která teď již nemá význam...zrušili tam kravín.

A od našeho plotu to zaručeně není ani 1metr natož 3m.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.