Ochrana PUR pěny před UV

Od: Datum: 04.04.14 13:09 odpovědí: 4 změna: 07.04.14 12:24

Dobrý den,

na podzim nám měnili okna, spáry po jejich obvodu jsou vystříkané polyuretanovou pěnou. Ta má údajně trpět UV zářením a po nějakém čase se úplně rozpadne. Máte někdo dobrou radu, jak nejsnáz a za rozumnou cenu tu pěnu dlouhodobě před zářením ochránit, až jí zaříznu do rovinky? Nějaký nátěr, zamazání stavebním lepidlem apod.?

Díky moc,

H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: purpena
Datum: 04.04.14 14:00

No měla by být překryta vrstvou omítky ať už vevnitř či venku, pokud tam nemáte moc prostoru, mělo by stačit přetáhnout stavebním lepidlem (na ytong, dlaždičky apod.), pokud tam jsou malé škvíry, tak by stačil silikon. Pokud jsou mezery velké, mělo být okno buďto dozděno a nebo byl otvor špatně zaměřen a udělali Vám tak menší okna, než jste měli stavební otvor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 14:30
avatar

Definujte co je dlouhodobě, a ce bude pak. Přijde dodělat stavební úprava? máte okna montována odborně či kutilsky?

Pokud odborně, tak je spára ochráněna proti průvdušnosti. Pokud kutilsky musíte povrch upravit.

Máte foto?

doplněno 07.04.14 12:39:

Něčím musíte povrch ochránit. Buď nátěrem vodu ředitelnou barvou, přelepením proužky polyše, zalepení lepidlem, olištováním..

když nemáte žádné foto v dnešní době..

tak co mám radit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptacimama
Datum: 07.04.14 12:06

Díky za radu s lepidlem, přiznám se že jsem se tomu chtěl vyhnout a ušetřit si patlání kašovitého lepidla naplocho v rožku okolo dřevěného rámu, a namísto takové jemné "zedničiny" to radši udělat nějakým tím nátěrem. Spára je různě široká, od míst kde to je natěsno až po několik cm v místech, kde okno o kousek šoupli ven proti původním. Okna máme montovaná odborně, dělala to firma co (dřevěná) okna vyrábí a instaluje, na druhou stranu to bylo docela šup šup. Za necelé dopoledne měli vyměněno všech 9 oken vč. vybourání starých. Nejdřív jsem si chválil jak jim to jde od ruky - než jsem pak musel řešit pěnu co místy přebublala na nechráněný rám což jde dost blbě dolů, nebo místy naopak lehce profukovala... Takže usazení oken + pěna. Zevnitř jsem řešil zaříznutím pěny, větší díry ve zdi omítkou + štuk, jemnou úpravu akrylovým tmelem + malování, zvenku jsem čekal na jaro aby mi úprava nevymrzla.

Dlouhodobě znamená než budeme dělat fasádu (starý dům), která sice na výměnu bude, ale zatím na tom není zas tak špatně, takže podle finančních možností možná za 3 ale třeba taky 10 let. Rozhodně ale nechci co 2 roky oblézat barák s dlouhým žebříkem a řešit pěnu kolem oken. Foto bohužel nemám, je to dřevěné okno obfoukané PU pěnou.

Je na to nějaký ten vhodný nátěr, nebo jak případně tlustá vrstva toho lepidla se tam má nanést?

Díky za rady a přeji pěkný den,

HI

Datum: 07.04.14 12:24

Dobrý den, teď už je pozdě, ale pokud jste věděl, že fasáda nebude hned, mohl jste použít Illbruck Ilmod Trio+, který je UV stabilní. Teď snad již to lepidlo, nebo na PU pěnu chytnou polystyren po obvodu okna tak, ať na pěnu nesvítí slunce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.