Jak na opravu odpadlé části stropu v garáži?

Od: Datum: 04.04.14 10:04 odpovědí: 18 změna: 10.04.14 12:19

Milí rádcové, v naší samostatné garáži jsou stropy z "miako" a horní vrstva betonu, na které je tekutá ipa a mrazuvzdorná dlažba. V garáži odpadla spodní část stropu z hurdisek, asi dva m2. Když nám dělali nové chodníky a cestu a těmi temovadly a asi těmi otřesy vše porušili. Co dát misto hurdisek, máme obavu, aby se "miako" uvolněním odpadlých hurdisek nepohlo. Na pochozí terase budeme asi muset odstranit dlažbu a znovu odizolovat. Nebo máte jiné nápady a rady, jak byste postupovali? Děkuji a vkládám obrázek. - pt

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.14 20:35

Ahoj. Koukám, že mistama jsou ty hurdisky čisté, bez šprycnutého cemnetu. Bych to nijak nehrotil a znovu bych to prošpricnul cementem, aby se povrch zdrsnil a následná omítka na tom povrchu držela. Bude to asi nejjednodušší řešení a bude i nejméně stát. Pokud vám do garáže nezatéká, nebudou ty horní izolace porušeny a není to třeba řešit. Jestli jsou popraskané spáry v dlažbě, a ta drží, jen bych to dospároval. Sledujte to, jak se to dále bude za děšťů chovat.

Že se tu zatím nikdo ještě nevyjádřil?

doplněno 04.04.14 21:53:

Koukám, že jsem si tu fotku moc pozorně neprohlídnul. Není na ní ani vidět, jak vypadají ty trámce. Jestli na něčem nejsou nějaké praskliny. Hurdy, nebo Miaka, všechno to jsou cihlovina. Oboje vlastně tvoří takové zespoda viditelné bednění pro to vybetonování nad tím. To je to, co dělá ten strop pevným. Ta traverza, na příč pod těma miako trámcema by určitě zařídila vyšší únosnost toho stropu. Zvýšilo by to bezpečnost pohybu pod ním. Určitě si nechte, nezávisle na našich radách, tu závadu prohlédnout několika skutečným odborníkům a taky vám mohou rovnou nějak ocenit tu opravu. Snad si z toho něco rozumného nakonec vyberete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.14 21:41

To Hombucker - "nešprycuje" se cementem,ale řídší maltou ,zdicí či jádrová!

doplněno 04.04.14 22:17:

Nejsem detailista,ale jsou tu "odborníci" co by Tvoje tvrzení brali za bernou minci a pak by se divili,že to nefuguje jak má!

Datum: 04.04.14 21:58

Jasně, že je v tom šprycu i kus písku. Nebuť detailista. Hlavní je, to vůbec udělat.

Datum: 04.04.14 20:51

no nevím já tam žádné hurdisky nevidím pouze miaka hurdis vypadá takhle http://cs.wikipedia.org/wiki/Hurdis

to vám asi vypadla miaka to popraskala a rozditila se?Máte tam dost kvalitního betonu a armatury? Zatím můžu jenom poradit aby jste tam neparkovali s tím autem

doplněno 04.04.14 23:05:

tady by se mělo řešit to vypadnutí miak aby se to neopakovalo a nehňáplo to někomu za krk (ta vybrační deska se mi nezdá)Strop je jak vysoký? Dát zespod těch traverz víc spevnit po celé ploše kari sítí a udělat falešný ze sádrošu.Vrch bych neřešil pokud tam nezatéká

Od: pt®
Datum: 04.04.14 23:36

"magor", to je první, co se prý musí udělat, že se to musí podložit aby to nespadlo. Právě, že se zdá, že na terase zatéká a proto se musí udělat ten spád, to ukáže až poklep na dlažbu, vypadá to, že jsou některé odfouklé. Mně jde o to, až by se dalo to íčko a udělal nahoře na terase ten spád z lehčeného betonu, zda to udrží novou dlažbu? - pt

Datum: 04.04.14 21:14

Je pátek a asi všichni odborníci odjeli na víkend. Také jsem čekala odpověď. Mezitím jsem sehnala firmu a budou muset dát doprostřed těch vypadaných hurdisek íčko pro zpevnění stropu. Dlažba musí z terasy pryč a musí se udělat do spádu a nato nevíme jestli dát zase dlažbu, aby se to příliš nezatížilo, snad nějakou lepenku nebo plech, ale pak už nebude terasa pochozí, což mně mrzí, neli štve. Nebo zda existuje nějaká lehčí mrazuvzdorná dlažba, nevíte, nebo nějaký odlehčený beton, který se musí udělat, aby to bylo do spádu? - pt

Datum: 04.04.14 21:39

Pkd Vám tam dají "ičko" tak by to mělo vynést hmotnost konstrukce,dále bych asi střechu nabetonoval do spádu a vyarmoval karisítí.Na to bych asi položil izolaci (nwn název asi sarnafil,nelepí se svařuje se je sv.šedá vrch a rub je tmavý,vevnitř sklotextilie) na to do plastových či gumových terčů položit teraco.

doplněno 04.04.14 21:43:

Jinak po opravě podhledu v garáži bych strop napenetroval (mnou oblíbeným duvilaxem) ,na to postřik (špryc) a na závěr prohodit jadrovou a zatočit rajblíkem.

doplněno 09.04.14 19:02:

Dnes jsem si teprve přečetl Vaši sz.

Myslím,že beton s karisítí by to měl s tím "íčkem " vynést,ale víte co znamená myslet? H... vědět. a jak řekla jeptiška jistota je jistota a dala na svíčku celofán! Takže ty tři ička to prodraží ale zase to bude jistější .Žel nejem inženýr-stavař, jen obyč zedník byť s maturou ale ne v oboru takže soudím dle obr. a na základě skušeností s praxe.

doplněno 10.04.14 09:32:

To černé dle popisu byla asi penetrace typu Penetral-alp nebo tomu podobné ,pro lepší spojení podkladu s izolecí.Pěnu bych asi spíše použil nízkoexpanzní pistolovou-dá se lépe dávkovat než trubičkovou,ale kdo má běžně pistoli na pěnu a nedělá v oboru,že?takže asi spíše použijete trubičkovou.doporučuji k ní koupit ještě čistič (tuhle mi žena koupila a byl dražší než pěna co mám) aby se trubička a tryska dali očistit a použít později (nebo se musí trubička vzduchotěsně nějak zaškrtit!)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.14 22:21

"diesel", když bylo obvodové zdivo hotové při stavbě garáže, tak pak přivezli to "miako" a sezhora se to z pumpy zalilo betonem. Dole to podpáraly stojny asi měsíc nebo šest neděl, už nevím, pak se na horní beton dala penetrace, tekutá ipa a mrazuvzdorná dlažba, kteráse zaspárovala. Jenže nám dělali nové chodníky a silnici těmi pěchy a u baráku praskla trubka pod zemí od vody a museli to vodárny znovu napojit a díky těm pěchům se asi i narušila ta garáž. Myslíte, že stačí dát jedno to íčko doprostřed? Udrželo by to další odlehčený beton, který by se na ten stávající udělal do spádu a na to novou dlažbu? Nebo raději dát tu lepenku nebo plech? - pt

Datum: 07.04.14 09:34

Diesel, myslíte, že to navýšení betonem do spádu udrží dlažbu? Už jsme s pracemi začali... - pt

Datum: 09.04.14 19:11

Diesle, u nás jeptišky na svíčky dávali něco jiného...*hi*

Datum: 10.04.14 08:53

"diesel", děkuju za odpověď. Já už se spojila i s projektantem a tak nakonec dáváme 4 íčka, aby unesly ten beton. To víte konzultuju to na všechny strany, aby to bylo kvalitní. Takže na terase je stará dlažba pryč, je to obroušené, natřené černým něčím, nevím název odborně a na tom lepenka, ta dražší s tou textilií, jak jste poradil, do "vany". Íčka zespodu "dozděny" Ytongem, budou dosazeny k nosníku a tam se do té minispáry u nosníku s íčkem dá montážní pěna, co říkáte na tu pěnu? Moc děkuji za rady a spolupráci. - pt

Datum: 06.04.14 09:32

Chtěla jsem se zeptat, zda víte někdo o webových stránkách stavebních odborníků, kde by mi poradili? Napište mi do vnitřní pošty, aby to nebylo bráno, jako reklama, děkuji. - pt

Datum: 07.04.14 08:40

Je tady pan "milancukrár"? Pane Milane, prosím, koukněte na můj problém. Domlouváme se, že dlažba půjde z terasy pryč, udělá se vrstva do spádu a na ni potěr. Jaký potěr by byl vhodný, máte zkušenost, díky? - pt

Datum: 07.04.14 11:00

Dobrý den, paní kolegyně.

Já ve čtvrtek večer jsem naposledy u poče, pak na víkend odjedu a dostanu se k poči až v pondělí, někdy až odpolende.

Nemůžu bez podrobností řešit zatížení stropu. Pokud dají vzpěru (ne)musí to pomoci, páč nevím kam jí dají.

Osobně bych odstranil dlažbu, zbytky nesoudržného lepidla. Pak dle velikosti nerovností bych zvolil opravnou hmotu. Na to pak nechal udělat kvalitní hydroizolaci, klidně i svařitelnou folii proti UV záření. Pak třeba slabý XPS 2-3cm, a na to přímo dlažbu, dle výběru.

Ale to by chtělo pokec on line. Že víte jak mne nalézt...

doplněno 07.04.14 11:08:

a spodek bych asi řešil sádrošem... třeba i systémem D 131 uchycen do bočních stěn. Ale je fakt třeba více detailů.

doplněno 07.04.14 12:48:

O víkendu pracuji mimo poč...

Takže dole je zatím vzpěra a budou se dávat asi tři íčka místo dvou kusů, aby byly na krajích a ve prostřed. Někdo možná myslí, že by stačilo jedno veprostřed, ale tím, že se povrch zatíží o beton do spádu s kari sítí a izolací, tak to nabyde na zatížení, tak zvažujeme ty tři íčka. Stále nevidím důvod proč by tam nešl sádroš. vyfoťte od zadní stěny směrem ven, při zavřených vratech.

Nahoře je dlažba pryč, nyní se to musí zbrousit o ty ostré hrany a dá se penetrace vyrovnávací vrstva a lepenka, nebo, jak se to jmenuje a pak ten spádový beton a teprve dlažba. To tam není žádný spád nikam?

Nyní zvažujeme buď tu dlažbu a nebo jen nátěr, co radíte? Neporadím, páč je to o estetice, které nerozumím. Nátěr nebo dlažba, to je výběr jedině na Vás. Obojí je možné. Já jsem pro barvu na beton.

doplněno 07.04.14 14:20:

okud by to byla barva na beton, je odolná proti dešti a povětrnostním podmínkám
IZOBAN

je mi divné, že tam není žádný spád nikam...když uděláte pracně, draze spád, kam to odteče? A kudy?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.04.14 12:02

Zdravím, pane kolego, jasně, o víkend máte volno, chápu. Takže dole je zatím vzpěra a budou se dávat asi tři íčka místo dvou kusů, aby byly na krajích a ve prostřed. Někdo možná myslí, že by stačilo jedno veprostřed, ale tím, že se povrch zatíží o beton do spádu s kari sítí a izolací, tak to nabyde na zatížení, tak zvažujeme ty tři íčka. Nahoře je dlažba pryč, nyní se to musí zbrousit o ty ostré hrany a dá se penetrace a lepenka, nebo, jak se to jmenuje a pak ten spádový beton a teprve dlažba. Nyní zvažujeme buď tu dlažbu a nebo jen nátěr, co radíte? Dole bez sádrokartonu, jelikož jsou na strop vedeny pojezdové vrata, dávám foto. - pt

Datum: 07.04.14 12:55

Ne, spád není nikam, anebo byl moc nepatrný, nedostatečný. Já musím estetiku podřídit zatížení. Pokud se strop zespodu vyspraví těmi 3 íčky, zda to udrží navýšení váhy o nový beton do spádu s kari sítí a s dlažbou, nebo raději bez dlažby jen s nátěrem. Pokud by to byla barva na beton, je odolná proti dešti a povětrnostním podmínkám? a co pod tu barvu, penetraci, či ještě něco jiného? Jak byste dělal sobě doma, díky? - pt

doplněno 07.04.14 14:55:

Díky za typ, napsala jsem mejlík do "Detecha" s dotazy na materiál "Izoban". Odtok vody se bude řešit skrze zdivo, nějakou "trubkou", či jak se to jmenuje a pak takovou harmonikovou hadicí, to chceme chytat do sudů a bude voda na kytky. Myslíte, že po zpevněnění 3 íčky by strop udržel nový beton i dlažbu, díky? - pt

Datum: 10.04.14 10:10

Nějak moc nechápu když už tam dáváte nové traverzy, další vrstvu betonu, kari sítě, dlažbu...

Proč to prostě nerozeberete celé a neuděláte normální pořádný nový strop?

Datum: 10.04.14 12:19

"requied", to je vyloučeno. Obvodové zdivo je je ztracené bednění vylité betonem s dráty a kameny. Nahoře je strop miako a věnec. Sezhora proložené karisítí a zalito betonem. Strop se vyztužuje íčky, nahoře je na podkladu lepenka, dodělá se "vana" a je to připravené na nový beton s karisítí do spádu + nová dlažba, snad to udrží i tanky. Určitě to bude dobrý a pevný základ pro případný RD pro naše potomky. - pt

doplněno 10.04.14 19:07:

Zatím končíme. - pt

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.