Zkušenosti s opravou hrázděného domku

Od: Datum: 01.04.14 18:50 odpovědí: 1 změna: 01.04.14 19:18

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s opravou starého hrázděného domku, kdy přízemní patro je převážně z cihel a první patro je hrázděné? Jedná se zejména o výměnu stropu/podlahy mezi přízemním a prvním patrem. Strop je tvořen z trámů mezi kterými je původní výplň - rákos, sláma apod. Zvažovali jsme použít na podlahu prvního patra OSB desky, u kterých ale předpokládáme, že hrozí, že nebudou dýchat, tedy by mohlo docházet k zahnívání trámů a skelné nebo kamenné vaty (ještě nejsme rozhodnuti), která ve stropě/podlaze bude. Polystyren nám nebyl doporučován z důvodu, že spíše tlumí akusticky, ale neizoluje tepelně (narozdíl od vaty). Děkujeme za každou zkušenost!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.14 19:18

- OSB jako podlaha prvního patra bude v pořádku, pokud se v obou prostorách topí. Pozor dejte hlavně na vzdálenost nosného roštu, tak aby se Vám OSB neprohýbaly.

- původný výplň stropu vyberte, a jako izolaci do stropu rozhodně použijte "vatu". S kammenou se Vám bude lépe dělat, protože tolik nekouše. Pokud se topí i dole, tak budete řešit pouze odhlučnění. Na to by mělo stačit cca 15-20cm vaty. (na výšku trámu)

To že polystyren izoluje pouze akusticky je nesmysl. Polystyren na toto není vhodný právě z důvodu, že prakticky vůbec zvukově neizoluje a navíc ho nedokážete dostat do všech skulin okolo trámů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.