Přípojka předložka k RD?

Od: Datum: 01.04.14 18:48 odpovědí: 2 změna: 01.04.14 20:16

Dobrý den,

s partnerem máme zájem si koupit pozemek a jsou k němu přivedeny veškeré sítě. Jedná se mi teď o elektřinu,ta je přes cestu a vede k vedlejšímu domu. Bohužel, abych mohla stavět, tak musím udělat nějakou "předložku" a přípojku. Prostě mi nesmí jít na RD takový proud elektřiny. Vše řeší společnost ČEZ. Můžete mi prosím poradit cenu, postup co mám dělat?kam jít, co zjistit, jak se pohybují náklady?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 01.04.14 19:14

Rika se tomu "přeložka".

Trošku si protiřečíte. Když jsou k pozemku všechny sítě, tak by měly končit na jeho hranici v kapličce. Pokud u hranice sítě nejsou, tak musíte zajít na ČEZ, tam zaplatíte zálohu na ampéry (většinou se dává 25A jistič, čili 12 500) a většinou do roka vám ČEZ dotáhne na hranici do kapličky přípojku.

Pokud by swe jednalo pouze o přeložku, tak vás ČEZ odkáže na smluvního partnera, který vám to nacení. Sám nyní řeším přsuh elektrohodin na hranici pozemku a přijde mě to na cca 25 000. Je toho cca 60m. Ale zemní práce dělám sám. takže cena je za kabel, chráničku, kapličku a práci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.04.14 20:16

Bohužel, Váš dotaz je velmi obecný a tyto situace se nedají řešit jinak než individuálně. Zajděte na kontaktní místo energetiky (ČEZ, E.ON...), sutuaci jim vysvětlete a případu se ujme technik, který s Vámi potřebné náležitosti probere.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.