Stavba pro výrobu a skladování

Od: Datum: 01.04.14 17:00 odpovědí: 1 změna: 01.04.14 17:08

Dobrý den,

opravili jsme si starší domek (jsme majitelé), máme v něm byt a bydlíme v něm. Budova je ale zkolaudovaná jako "stavba pro výrobu a skladování". Lze tam dál legálně bydlet, aniž bychom museli něco ohlašovat stavebnímu úřadu? Hrozí nám nějaký postih?

Vím, že je to trochu netradiční situace, proto děkuji za každou radu.

Přeji hezký den, Markéta


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.14 17:08
avatar

Ne, samozřejmě nelze legálně bydlet v objektu, který je zkolaudován jako "stavba pro výrobu a skladování".

Je nutno požádat o změnu užívání stavby, či stavbu znovu zkolaudovat, ale jako byt či dům.

Nový stavební zákon v § 178 a 180 neobsahuje správní delikt stejné skutkové podstaty, jako obsahoval § 105 odst. 2 písm. c) příp. § 106 odst. 3 písm. c) zákona č. 50/1976 Sb. Dojde-li stavební úřad na základě kontrolní prohlídky k závěru, že je stavba (její část) užívána bez souhlasu stavebního úřadu, ač byl v konkrétním případě třeba, má možnost dosáhnout nápravy vydáním výzvy k ukončení nepovoleného užívání stavby, popřípadě vydáním rozhodnutí podle § 134 odst. 3 stavebního zákona. Neodstranění závady ve lhůtě stanovené ve výzvě stavebního úřadu je přestupkem, resp. správním deliktem podle § 178 odst. 2 nebo podle § 180 odst. 2 stavebního zákona. Aktualizece prosinec 2011. (www.uur.cz).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.