Roundup lze použit na mech?

Od: Datum: 01.04.14 07:51 odpovědí: 8 změna: 01.04.14 17:58

Na heraklitové střeše u chatky na zahradní nařádi se nám objevil mech.Vím že existujou přípravky na odstranění mechu ze střech v cenové relaci okolo 500kč, ale ted jsem zakoupila Roundup na hubení plevele v dlažbě a nechce se mi investovat do další chemie, tak prosím o radu zda jste někdo nezkoušel mech zlikvidovat i timto přípravkem a zda to bylo účinné.Děkují.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.14 08:45
Rundup je totální herbicid takže zabírá totálně na všechno. Rozkládá chlorofyl takže ničí všechny zelené rostliny. Na mech by ale mělo úplně stačit vápenné mléko. Mech potřebuje kyselé prostředí a vápnem změníte chemickou reakci půdy. vlastně střechy
doplněno 01.04.14 08:46: Stejně tak by zabral i roztok modré skalice.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.04.14 08:59

Použití Roundupu jsou v tomto případě vyhozené peníze. Poohlédněte se po jiném přípravku.

Od: mija*
Datum: 01.04.14 11:28

Díky všem za rady,zkusim likvidaci mechu roztokem ze skalice modré.Za jakou dobu by mech měl zmizet?

Od: asd*
Datum: 01.04.14 11:50

Hned zčerná. Používám zelenou skalici, je to menší sajrajt než modrá...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.04.14 09:30

Dobrý den, skutečně Roundup na mech nezabírá, dříve to měli napsané i v příbalovém letáku, teď mají to napsané na svých stránkách.Z chemie doporučuji např. Mechostop . Pokud nechcete utrácet za chemii, můžete vyzkoušet např. použití tlakového proudu vody, použití modré skalice, nebo použití vyhašeného vápenného mléka. My jsme odstraňovali skalicí a funguje to.

Od: asd*
Datum: 01.04.14 10:11

Na mech Roundup nefunguje. Ani vápno. Funguje skalice, vypálit hořákem, nebo odstranit mechanicky. Pozor skalice tu dlažbu může obarvit. Hořákem nejlíp za sucha.

Datum: 01.04.14 16:56

Ahoj. Základní informace o Roundupu je ta, že zásadně působí přez LISTY. Co nemá listy, to nezničí. Nepůsobí ani na přesličku v trávě. Dnes jsem nakoupil modrou skalici a jdem na mech na umělé trávě, která je zapískovaná sklářským pískem. Tím bílým,šedým. A taky jsem trávil kořeny od vyřezaných náletů. Potřením pařízků štětečkem.

Datum: 01.04.14 17:58

Zdravím,
na mech a řasy mám odzkoušený přípravek Detastop - prezentovaný je hlavně proti plísním, ale určení má právě i na ty mechy a řasy. Funguje na 100% - testoval jsem to loni na hřbitově na hrobce a na vlnitém eternitu doma an střeše. Postříká se to rozprašovačem (já používám zahradní postřikovač), nechá cca 14 dnů pracovat a pak se to jen lehce šeškrábne (já jsem na čistění použil ruční drátěný kartáč). Bez dřiny, bez fleků, povrch náhrobní desky (neleštěný kámen) je jako nový.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.