Betonové schody - nátěr

Od: Datum: 31.03.14 23:14 odpovědí: 2 změna: 01.04.14 01:24
avatar

V renovovaném, domě jsou betonové schody natřeny asi syntetickou barvou. Jednak jsou v nich už prošlapané důlky a jednak by chtěla nový nátěr. Na dřevěnou podlahu v místnostech jsem použil Eternal revital,ale to je velice tenoučká vrstva a asi nesnese zatížení. Poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.14 00:57

dostane se koupit barva ,také máme betonové schody na chatě,,ale jak se chodí ,tak barva jde dolů také. Poradí vám v Hornbachu já již nevím,jak se ta barva jmenuje,,ale je drahá ,,to vím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 01:24
avatar

Zdravím,
základem pro další nátěr (jedno jestli barvou syntetickou, vodouředitelnou nebo nějakou jinou - polyuretanovou apod) je řádné přebroušení a odmaštění. Jinak se vám nátěr bude loupat doslova v cárech.
Přebrousit lze jakýmkoliv brusným papírem - jde o to, aby se povrch narušil (poškrábal) a plocha pro zakotvení nové barvy tímto byla co největší.
Odmaštění je velmi důležité - v nouzi lze použít umytí horkou vodou a silným roztokem saponátu, ale pokud se jedná o plochu, kde by mohly být např. zbytky mýdla (koupelna), pak je třeba použít něco silnějšího - povrch otřít acetonem, čistým (ne denaturovaným) lihem a pod. Rád bych upozornil, že veškeré běžně dostupná rozpouštědla (nitroředidlo - C6000), technický benzin, benzin a pod. neodmašťují dokonale, ale i po jejich použití zůstává na povrchu částečně mastný film.
Pokud budete chtít být hodně pečlivá, lze použít tzv. parní čistič, který plochu zbyví špíny a mastnosty pomocí horké páry. S malým ručním přístrojem toho ale moc nezmůžete - chce to přístroj s teplotou páry cca 140°C a co největším tlakem páry.
Ohledně barvy vám neporadím - dá se říct, že můžete použít jakoukoliv barvu doporučenou na betony. Možná že někdo z dalších rádců bude mít nějaký konkrétní typ barvy odzkoušený a poradí dál.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.