Venkovní omítka,

Od: Datum: 31.03.14 00:12 odpovědí: 5 změna: 31.03.14 23:48

Dobrý den, měl bych otázku k renovaci venkovní omýtky u zhruba 100let starého domu. Zdivo smíšené, kámen - cihla. Oklepal jsem vpodstatě celou omítku a přemýšlím čím nejlépe nahodit. Dále jsem obkopal zdi a přemýšlím zda má cenu spodek zdiva případně základy u takto starého domu nějak izolovat. Případně jak ideálně spodek zdi ukončit (nerad bych zase jen zasypal hlínou přímo ke zdi). Všem moc díky za případnou reakci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 07:01
avatar

pokud jste jiz obkopal samozrejme izolujte, jinak klasicke obhozeni cementovym mlekem a na to klasickou omitku pokud tedy nelze primo zateplit na cihlu, ale tohle musim nechat na jinych radcich, na to jsem maly pan

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ld
Datum: 31.03.14 23:07

Díky za reakce. Zateplovat v těchto místech nechci, je to navíc pod úrovní původní izolace (dům ve svahu). Izolaci bych použil až nad touto hranicí. Zřejmě tedy nahodit cementovým mlékem jak píšete a spodek (pod úrovní terénu) použít folii a kolem zdí obsypat štěrkem (oblázky).

Datum: 31.03.14 22:34
avatar

Joudic má pravdu,pokud máš peníze,zatepli ten dům.Fasáda bude perfektní.Jde samozřejmě srovnat zeď i slabším polystyrenem,ale je to jen malá úspora.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ld
Datum: 31.03.14 23:13

Ještě přemýšlím zda vyškrabávat i spáry? Případně nějaké ideální složení omýtky na tento typ zdiva?

Datum: 31.03.14 23:48
avatar

Zdravím,
spáry vyškrábat zcela určitě - bez toho vám omítka nebude pořádně držet (ve spárách je vlastně zakotvená).
Pokud se týká samotné omítky - názory se budou lišit, s tím počítejte.
Můj názor je takový, že pokud dům nemá pořádnou (a v pořádku) vodorovnou izolaci, tak bych nedělal v žádném případě tzv. tvrdou omítku (omítku, která bude obsahovat větší množství cementu), ale použil bych jako naši předkové klasickou vápennou omítku (na jedno kolečko malty tak max. fanku cementu), protože i když je její životnost nižší, tak lépe vysychá a umožňuje zdem dýchat (nebudete mít vevnitř tak vlhké zdi - voda se odpaří ven).
Než začnete s omítáním, podívejte se po svém okolí - kde mají vlhký dům a tvrdou (cementovou) omítku, mají na omítce venku "mapy". To je pak místo, kde voda nemůže ven a po čase to odpadne celé, protože voda pod omítkou zmrzne.
Rozhodnutí je na vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.