Jakou pojistovnu pro dum a domacnost

Od: Datum: 30.03.14 20:43 odpovědí: 2 změna: 04.04.14 21:10

mam pojisteny dum u ceske pojistovny ale ne domacnost, chtel bych poradit jakou pojistovnu pouzit pro pojisteni nemovitosti a vnitrniho vybaveni domu, ktera je ta tzv. NEJLEPSI pojistovna. diky moc za pomoc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sasa*
Datum: 31.03.14 20:54

Zdravím. Taky teď řeším pojistění bytu a domácnosti. Jako laik uvádím níže uvedené, co jsem postřehla, tudíž informace není možné považovat za radu odborníka. Abyste zvolil/-a tu nejlepší pojistku, neobešlo by se to bez přečtení a porovnání smluvních podmínek, případně také zvláštních pojistných podmínek pojišťoven, výrazné rozdíly také můžou být u různých produktů v rámci jedné pojišťovny (např. levné pojištění, střední a drahé) ... Ceny jsou různé, a jak nyní napsali v časopise Dtest, nikdo Vás nepojistí levně a zároveň dobře (článek ještě nemám přečtený). Důležité je podívat se např. na výluky z pojištění, nutnost zabezpečení nemovitosti (jinak krátí plnění/neplní), jestli bude pojištění na tržní hodnotu (hodnota minus opotřebení, stáří) nebo na novou hodnotu (pořízení obdobné věci v době pojistné události), pozor na limity uvnitř pojistky (např. celková pojistka je na 300tis., a z toho limit na věci elekro 20 tis., limit na kuchyňskou linku 20tis. , např. dále limit na starožitnosti, které většina lidí ani nemá je zbytečně vysoká a tudíž je spoustě lidem k ničemu...). Pokud pojistíte zbytečně vysokou částku, pojišťovna stejně nebude plnit, pokud pojistíte na málo (podpojištěné), tak asi bude pojišťovna krátit plnění. Pojišťovna také může/bude krátit plnění, pokud uvedete mylné/nesprávné údaje. Myslím, že některé pojišťovny dávají slevu, pokud se uzavírá zároveň pojištění na byt/nemovitost+domácnost+pojištění odpovědnosti (vůči škodám sousedům). Pozor na profláklé pojišťovny, které mají třeba levné pojistky a pak aby se s nimi člověk dohadoval o plnění (zkuste si Vámi vybranou pojišťovnu namátkou najít na googlu např. diskuze, zkušenosti s danou pojišťovnou). Já zvažuju pojištění u Allianz, něco Varianta exklusive, něco optimal, pojišťovna snad uváděla (nevím jestli si to pamatuju úplně správně) na nějakém letáku, že v případě pojistné události asi u varianty exklusive bude hradit i škodu, kterou nemá ve smlouvě, ale jiná pojišťovna ji proplácí (chápu to tak, že jakoby dorovnává službu, aby byla "nejlepší"), samozřejmě cena, jak jsem zjišťovala je mnohem vyšší než u konkurence...Asi nejlepší je obejít "solidní" pojišťovny, nechat si udělat nabídky, a to co pro Vás bude cenově přijatelné srovnat s podmínkami nejdražších pojišťoven (hlavně tedy výše uvedené výluky, limity apod). Otázka je taky v jakém případě (nebo jestli) je kuchyňská linka, sanitární vybavení považováno za součást nemovitosti a kdy za movitou věc... Ještě poslední věc: mám za to, že je potřeba shromažďovat doklady o nákupu movitých věcí a tyto předložit při pojistné události...Není to zrovna jednoduché..Snad Vám to trochu pomůže...Hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 21:10

dekuju moc!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.