Řezání IPY

Od: Datum: 28.03.14 15:07 odpovědí: 8 změna: 02.04.14 09:09

Zdravíčko měl bych takový dotaz potřeboval bych udělat 50cm pruh IPY a napadlo mě že bych 1m rolu rozříznul ještě předtím než bych ji rozbalil ale vůbec nevím čím to řezat nějaké tipy? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jendaxde
Datum: 28.03.14 15:20

Zdravím. Já vzal pilku na železo s tupým plátkem (před výměnou), tu nahřál letlampou a uřízl jako máslo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.14 16:39

Nahřátým plátkem pily to není nejlepší - řeznaný konec ipy se speče...

Ideální řezat roztažené, vzít rovnou, dlouho hůl, poté nůž opřít o tu hůl, a řezat nožem na koberce...

Nebo nechat uřezat někde vodou...

Datum: 28.03.14 17:59

Nejlepší je asi řezat spešl nástrojem,běžně jsme si do tohoto tvaru upravili jednu zednickou lžíci nebo špachtli,lepenku rozmotali (požadovanou délku) nástroj nažhavili a tím vybroušným "zubem" to šlo jako horkým nožem a máslo!Nebo se trhne dle prkna ("řez" není rovný,je okousaný a ,pkd je protiradonová,tak je více okousaná) (lžíce většinou konec do obloučku a z boku rozbrusem zářez-zub,špachtle jen zub.)

doplněno 28.03.14 18:01:

Nebo se s tím dřít a rozřezat celý balík normální pilou na dřevo na polovinu.

Datum: 28.03.14 18:02
Viděl jsem řezat roli IPY starší obloukovou pilou na dřevo s prostřední velikostí zubů, řez chlazený a mazaný vodou, pomalé tahy, aby se list nehřál a nelepil.
Rozbalenou IPU sekám podle prkna starým nožem a kladivem.
Teplý nástroj a rychlý pohyb jsou zdrojem potíží.

Datum: 29.03.14 21:07

kropale, to není dobrý postup.

Pokud rozbalíte lepenku, necháte na slunku ohřát, uděláte si na plechu, špachtli takový háček, nebo koupíte nůž s háčkem, uvitdíte jak je to jednoduché.

Řezal jsem 50 rolí na proužky po 10 cm. (to byla pakárna, ale byla za to dobrá odměna)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.04.14 20:04

Jen doplním ,nůž se dá koupit

http://www.pochman.eu/shop/nu…epenku-90mm.html#.Uzr_K6h_vHU

nebo udělat podobný tvar třeba na špachtli.

Datum: 01.04.14 20:32

V kazdem zelezarstvi se da koupit nuz na ipu, spis ho budou znat jako nuz na lino se zahnutou spickou,jinak ipa se prelozi na pul a pak se staci po spoj stlacit ,prejit po nem ,pri nasledovnem rozlozeni jde videt kde je stlacenych 50 cm ipy a uriznout

Datum: 02.04.14 09:09

Děkuji moc asi to teda rozbalím a rozřežu, jen jsem si chtěl ulehčit práci.

Všem zúčastněným děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.