Vhodný bojler

Od: Datum: 28.03.14 12:26 odpovědí: 2 změna: 28.03.14 15:25

Dobrý den,

řeším vhodný bojler z Dražic na chatu s "občasným" provozem _ hlavně víkendy (jaro _ podzim), sprchování 2-3 lidi večer a přes den na mytí nádobí. Provoz tedy bude kopírovat návštěvnost, v pátek zapnout, v sobotu vypnout a vybrat teplou vodu. Nízký tarif nebude využíván. Voda je z vlastního vrtu, vodárna Darling, tlak 2 _ 3,5 bar. Uvažuji o TO20 nebo OKCE50, spíše se kloním k OKCE50. Cenový rozdíl je cca 1200 Kč, OKCE50 má navíc 5ti letou záruku na nádobu. Větší nádoba také přinese lepší komfort. Na druhé straně proti je vyšší spotřeba (ohřev většího množství vody). V úvahu také musí připadat zimní mrazy, zanášení kvůli studniční vodě, a tím i možné předčasné vyřažení "dražšího" zařízení z provozu. Máte někdo podobné zkušenosti?

Díky

Josef


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 14:02

Pro takovýto režim provozu bych volil průtokový ohřívač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes*
Datum: 28.03.14 15:25

Průtokáč ale musí mít větší příkon, aby stačil protékající vodu ohřát. Některé typy se ale relativně brzo zanesou vápencovými úsadami. Řekl bych, že úplné minimum je příkon 6kW, lépe 10-12kW. Pro to ale musí být třífázový proud s dostatečnou proudovou hodnotou hlavního jističe.

Druhá (pole mne lepší) varianta je boiler, ohřeje se za 4-6 hodin. Také jej lze připojit přes tzv. GSM zásuvku, která se spíná pomocí SMS z mobilu a spustit si to třeba 1/2 až 1 den předem. V zimě - el.boiler jde nastavit na nezámrznou teplotu. Problém ale může být se samotnými trubkami, aby v nich voda nezmrzla. Boiler se dá vyčistit relativně snadno. Při instalaci 1/2" výpustného kouhoutu mezi boilerem a zpětným ventilem lze vypustit boiler raz-dva, voda je vlastní- tak že celkem zadarmo. Jinak Dražice jsou OK, asi nejlepší, co zde je.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.