Jak otevřít zabouchnuté dveře?

Od: Datum: 27.03.14 14:14 odpovědí: 10 změna: 28.10.14 16:07

Dobrý den,

před časem jsem si zabouchl dveře s klíčem v zámku zevnitř. Připadal jsem si jako deb... Jenže po průzkumu u známých jsem zjistil, že se to stalo už každému. Nevíte někdo jak si poradit v takovém případě svépomocí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.14 14:24

Podobné se řeší v jiné poradně.

Nelze vložit odkaz na poradnu, tak jen okopíruji rady od jiných:

Mosoj:

Záleží jaký máš štítek zámku. Pokud je tam obyčejný, tak povolit šroubky a pod štítek zasunout plech s výřezem na ovládací hranolek. Dříve se k tomu používala pilka na železe, jejíž konec byl ulomený.

Bezpečnostní štítek ale těžko.

----------------

Reezo

1. Záleží jaký zámek je na dveřích.
2. Záleží na tvích schopnostech
3. Záleží na tvé vynalézavosti
4. Zíleží jestli jsou dveře zamknuté nebo jen zabouchlé
Na internetu máš spoustu typů jak odemknou různé tipy dveří.
Já osobně jsem si již 2x otevřel zabouchnuté dveře kartou. Prostě ve spěchu člověk odchází vyjde zabouchne a ejhle nemám klíče...
Zavolat zámečníka je také řešení jsou školený aby dokázali odemknout dveře, ale bude tě to něco stát případně druhou osobu.
Pokud zjistíš co tam je za zámek můžeš snadno odhalit na internetu jak takovej zámek pracuje a pokusit se o odemknutí pokud máš i vhodné nářadí.

--------------

.., pokud jste to nikde neděla, ani rada od odborníka Vám nepomůže. Musítesi to sám někdy cvičně vyzkoušet. Jak píše kolega Reezo v bodě č. 2

------

máte foto štítku a zámku?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.03.14 14:28

taky se nám to stalo a museli jsme vykopnout dveře, od té doby to řeším spíš prevencí - máme náhradní klíč u sousedů...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.14 14:31

pomůže dobrý bytový zloděj, ne , ale teď vážně; pokud je v místě bydliště výrobce klíčů, tak ten většinou drží pohotovost odpoledne i o víkendech, u nás chodí i v noci k zabouchnutým dveřím, zjistit předem kontakt není nic těžkého;

dále záleží na typu vložky zámku, některé se dají otevřít náhradním klíčem z venku, i když vevnitř je klíč v zámku; pomůže i platební karta nebo pevný tenký plech, pokud se dveře otevírají směrem do bytu, stačí nacvičit odsunutí jazýčku zámku

doplněno 27.03.14 14:33:

než jsem dopsal a vložil, už tu byly dobré rady jiných

doplněno 27.03.14 14:35:

požití plechového pásku velmi dobře popsala simonatt

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.14 14:31

Je to fakt velmi nemilé a stalo se mi to taky.Musela jsem zavolat od sousedů "klíčovou pohotovost".Pán přijel tak za 2 hod./ ten čas jsem strávila u hodných sousedů/ vyndal z brašny takový pruh slabého plechu asi 10x20-25 cm,zasunul jej mezi kování dveří a dveře přesně tam,co je zámek,zapáčil a najednou bylo za pár vteřin otevřeno.On tou destičkou vlastně stlačil ten jazýček,co je v zámku,jestli to já jako laik dobře říkám.Vysolila jsem 350 Kč/samozřejmě,musel přijet atd.cena za blbost se platí!/ a já byla šťastná!Ta destička musí být pevná,aby se neohýbala a při tom slabá,aby se vešla do té škvíry mezi dveře a zárubeň.Jestli Vám to pomůže,budu ráda.Zdravím! S.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 27.03.14 14:35

Dobrý den, myslím, že se tomu říká planžeta a je to dobrý způsob. A pokud jsou to dveře dvoukřídlé, tak se dají vyháčkovat. Zdravím!

Datum: 27.03.14 16:30

Ahoj. Co dělám zásadně důsledně, je to, že nechávám klíč ze vnitř zasunut jen do poloviny. A pak mám několik klíčů ve svém okolí, aby byly dostupné za různých situací. V Jablonci stojí pojízdný servis i 1500 Kč.

Datum: 27.03.14 15:09

Zabouchnuté dveře jsem otvíral kapesním nožíkem, planžeta použít nešla, protože dveře byly těsné, klíč byl zevnitř a pootočený, vytlačit nešel. Tak jsem propíchnul dřevěnou hranu dveří v místě, kde by se zasouvala planžeta a západku zasunul nožem. Jen to chtělo u souseda oměřit výšku západky vzhledem ke kouli (klice). Dnes by to už nešlo, už to mám oplechované.
Pokud by nebylo zbytí, stačilo by z nějakého tužšího drátu naohýbat cosi ve tvaru asi jako klika, kterou se startovala auta. A v místě někde vedle konce kliky vevnitř vyvrtat do dveří díru, kterou by se ta drátová "klika" zasunula dovnitř a jejím pootočením se stlačila klika dveří.
Zakrýt takovou dírku není problém a není potřeba vykopávat a tedy likvidovat dveře.

Datum: 27.03.14 16:41

Pokud jsou vaše dvěře, jako byly původně naše v paneláku, tak při zabouchnutí stačilo vzít šroubovák, strčit ho do škvírky dveře- futra a bylo otevřené, toto šlo udělat i když bylo zamčené na jedno otočení.

Datum: 27.03.14 23:29

Když se mi to stalo před lety (klíč z druhé strany a pootočený), tak jsem vzal náhradní klíč, kterému jsem odranil špičku (poslední část do 5 mm délky) a dveře takto upraveným klíčem normálně odemkl.

Od: keymart
Datum: 28.10.14 16:07

Jestli mohu poradit, zavolejte zámečníka. Většina zde uvedených rad vám způsobí daleko větší škody než kolik ten zámečník stojí. Pokud jdou dveře otevřít platební kartou nebo šroubovákem rychle je vyměňte než vás někdo vykrade.

Nejlepší fór je zkrácení klíče, to je myslím největší perla tady. Vyndejte si ze zámku vložku a na první pohled pochopíte proč. Mezi klíči je tzv. zub takže klíče nejsou proti sobě tak aby se daly vzájemně vystrčit nebo jejich zkrácením se udělalo místo pro druhý klíč. Aby fungovaly oba klíče zároveň, musí vložka mít prostupovou spojku, pak ovšem není třeba nic zkracovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.